Rowerem po Szlaku św. Jakuba

Przez całą Europę biegnie sieć szlaków, które prowadzą do Santiago de Compostela, gdzie znajduje się grób św. Jakuba Apostoła. Kujawsko-pomorski odcinek szlaku wiedzie z Brodnicy do Mogilna i zwany jest Camino Polaco – Droga Polska. Czy ten odcinek szlaku pielgrzyma można pokonać rowerem? Ależ tak! Zapraszamy Cię, abyś razem z nami wyruszył na rowerową wyprawę.

Trasa składa się z dwóch etapów. Pierwszy rozpoczyna się w Brodnicy (24 lipca br.), z przystankiem w Golubiu-Dobrzyniu i prowadzi do Torunia (około 90 km). W Brodnicy startujemy o godzinie 9:00, z Parku Anny Wazówny, Al. Jana Mełnickiego. Etap zakończymy w Toruniu przy Przystani Toruń, ul. Ks. J. Popiełuszki 1.


W drugim etapie (25 lipca 2021 r.) przejedziemy z Torunia do Mogilna około 97 km. Start w Toruniu z Przystani Toruń, ul. Popiełuszki 1, meta w Mogilnie, przy Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku.

Pierwszych 200 zarejestrowanych uczestników otrzyma bezpłatny pakiet startowy, na który złoży się numer startowy, pamiątkowa koszulka oraz pełne wyżywienie na trasie całego przejazdu. Na mecie w Mogilnie czekać będą pamiątkowe medale. Przejazd odbędzie się w kolumnie, zgodnie z zasadami ruchu drogowego, w asyście pilota, policji i pojazdu medycznego.

Przy zapisach można wybrać odcinek dwuetapowy lub zgłosić się tylko na jeden etap.

Wydarzenie dofinansowane jest ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zapisy i regulamin: https://zapisy.sts-timing.pl/759/

Przebieg trasy: https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1NRPkEXVInHwOFb1ikeSp1TWOdn7OFkAJ&usp=sharing

Pytania prosimy kierować na adres: sztafetajakubowa@gmail.com

O kujawsko-pomorskim Szlaku św. Jakuba można przeczytać tutaj: http://caminopolaco.pl/

źródło: UM Brodnica

Facebook Comments Box