Kino pod gwiazdami

23 lipca Brodnicki Dom Kultury zaprasza na Kino pod gwiazdami.  W uroczej scenerii parku, przy Brodnickim Domu Kultury, obejrzymy dwa filmy:

GODZ. 21:30 – “1917”, czyli I wojna światowa w obiektywie geniusza., w reżyserii SAMA MENDEZA, to nie tylko piękny obrazek Roger Deakinsa (znanego nam już ze świetnych zdjęć do “Blade Runner:a 2049”), wchłaniający widza przy pomocy niezrównanej estetyki. To także pasjonująca historia o wojnie, która nie miała sensu. Czymś na swój sposób urokliwym jest powaga spraw przedstawionych przez reżysera. Przypomnijmy: w trakcie pierwszej wojny światowej zginęło kilkanaście milionów ludzi, tymczasem dwójka nisko postawionych żołnierzy, niezbyt dobrze uzbrojonych, zostaje wysłana w celu uratowania 16 tysięcy osób. Wydaje się jednak, że ów “zgrzyt” nie jest wynikiem patetycznego podejścia Mendesa do sprawy, lecz efektem przewrotności, oddaniem jeszcze większego absurdu działań wojennych, w których sukcesem było przeniesienie linii frontu o kilka kilometrów błota w jedną czy drugą stronę. Bohaterowie walczą o uratowanie dwóch batalionów, a obok niezauważalnie giną setki tysięcy żołnierzy (za filmawka.pl)


GODZ. 23:30 – “SKANDAL – EWENEMENT MOLESTY”.
Ursynowskie blokowiska, w połowie lat 90-tych. Kilku chłopaków zafascynowanych MTV i rapem zza wielkiej wody zakłada skład Mistic Molesta, jako wyraz młodzieńczego buntu przeciwko szarej rzeczywistości. Wtedy nie wiedzą jeszcze, że ich muzyka odmieni polską scenę hip-hopową a oni sami staną się głosem młodego pokolenia. Póki co plan jest prosty: składać rymy, kleić bity i… dobrze się bawić.
Na ich pierwszą płytę – „Skandal” – nie trzeba było długo czekać. Chuligański rap w ich wykonaniu trafia na półki sklepowe i od razu staje się hitem! Molesty słuchali wszyscy a ich teksty stały się dla młodych ludzi wyznacznikiem wartości moralnych.

Zdolne dzieciaki dorosły, a ich drogi się rozeszły. Jak teraz dają sobie radę na muzycznym rynku i w życiu? Co pozostało z dawnych ideałów? Czy wiedzieli, że tak będzie?

Ten film to wehikuł czasu, który przenosi nas do lat, gdzie wszystko było proste a kumple byli kimś więcej, niż rodzina.

ZAPRASZAMY, WSTĘP WOLNY!

źródło: UM Brodnica

Facebook Comments Box