Wypadki i kolizje minionego tygodnia w powiecie

Wypadki i kolizje minionego tygodnia w powiecie

5 października 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Strażacy w ostatnim tygodniu od 27.09. – 03.10.2021 r. na terenie powiatu brodnickiego odnotowali cztery zdarzenia drogowe z udziałem kierowców. Doszło m.in. do trzech wypadków drogowych i jednej kolizji. Szczegóły poniżej:

27.09.2021 r., godz. 16.55 – Brodnica ul. Mazurska – wypadek motocyklisty. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych z drogi. Poszkodowany po zbadaniu przez zespół ratownictwa medycznego pozostał na miejscu zdarzenia. W działaniach brały udział dwa zastępy  JRG Brodnica.

Reklamy
Reklamy

30.09.2021 r., godz. 15.44 – Brzozie gm. Brzozie – wypadek dwóch samochodów osobowych. Pojazdy znajdowały się poza drogą na terenie posesji domu jednorodzinnego. Pojazdami podróżowali tylko kierujący. Kierująca pojazdem Citroen, opuściła pojazd o własnych siłach, natomiast kierowca Opla Astry znajdował się nieprzytomny w pojeździe. Działania zastępów polegały na udzieleniu pomocy nieprzytomnemu kierowcy. Na miejsce przybyły dwie załogi ZRM, zadysponowano LPR.  Kretka ZRM przetransportowała kierującą samochodem osobowym do szpitala powiatowego w Brodnicy. Na miejsce przybyła grupa dochodzeniowo-śledcza Policji przeprowadzić czynności dochodzeniowe. W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica oraz OSP Brzozie.

01.10.2021 r., godz. 20.34 – Brodnica ul. Sądowa – kolizja dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe, gdzie następnie jeden z nich w wyniku zderzenia uderzył w znak drogowy i zaparkowany na parkingu stacji benzynowej pusty samochód osobowy. Samochodem osobowym marki BMW podróżowały dwie kobiety a samochodem osobowym marki Audi A 4 kobieta i mężczyzna. Wszyscy opuścili pojazdy samodzielnie. Droga całkowicie zablokowana przez uszkodzone pojazdy i pojazdy służb. Miejsce akcji zabezpieczono, oznakowano i przystąpiono do sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych pojazdów. Poszkodowanemu mężczyźnie dzielono pomocy medycznej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ZRM osoba ta została przebada przez ratownika medycznego i na mocy jego decyzji przetransportowana do Szpitala Powiatowego w Brodnicy celem hospitalizacji. Po zakończeniu działań operacyjnych droga została przywrócona do ruchu. W działaniach brały udział dwa zastępy JRG Brodnica.

03.10.2021r. godz. 03.26 – Brodnica ul. Kamionka – wypadek auta osobowego. Samochód BMW przodem uderzył w budynek kamienicy. Osób poszkodowanych nie stwierdzono, kierujący znajdował się poza pojazdem i nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Uszkodzeniu uległ również stojący na miejscu parkingowym Opel Astra. W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica.

źródło: KP PSP Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: