Biwak integracyjny klas pierwszych I LO w Brodnicy

Biwak integracyjny klas pierwszych I LO w Brodnicy

2 października 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Po pandemicznej przerwie I LO w Brodnicy powróciło do intensywnej pracy stacjonarnej, ale też do realizacji zadań z zakresu turystyki, która w naszej szkole organizowana jest w sposób różnorodny.

I LO to szkoła z tradycją organizacji wielodniowych wycieczek zagranicznych, rajdów rowerowych, spływów kajakowych, wędrówek przyrodniczych, geograficznych ćwiczeń terenowych, obozów językowych i wyjazdów specjalistycznych. Do tego zestawu form z radością dołączamy tegoroczny biwak integracyjny klas pierwszych, z którego właśnie powrócili szczęśliwi pierwszoklasiści.

Reklamy
Reklamy

Biwak integracyjny odbył się w dniach 22 – 23 września w kompleksie Ośrodka Wypoczynkowego Półwysep Wądzyn. Dla uczniów rozpoczynających przygodę z nauką w naszym liceum taka integracja jest kluczowym elementem w procesie poznawania szkoły i jej społeczności.

Opiekunowie oraz pracownicy ośrodka zorganizowali wiele atrakcji i wypełnili czas pobytu na biwaku licznymi aktywnościami.

Młodzież I LO uczyła się hymnu szkoły, poznawała historię liceum i najważniejsze szkolne tradycje. W każdej klasie zorganizowano szereg zabaw integracyjnych oraz badań ankietowych, dzięki którym wychowawcy klas dowiedzieli się o potrzebach swoich wychowanków, o ich marzeniach oraz motywacjach wyboru I LO na szkołę swej najbliższej przyszłości. W wolnych chwilach uczniowie korzystali z kręgielni, basenu hotelowego i boisk do piłki siatkowej i nożnej. Nie zabrakło zajęć z zumby, spacerów tematycznych i spontanicznych rozmów oraz spotkań. Pobyt w Wądzyniu to także wspaniałe doznania kulinarne podczas posiłków w hotelu i na ognisku, zorganizowanym nad brzegiem jeziora.

Młodzież I LO powróciła do domów pełna wrażeń i gotowa do powtórzenia biwaku w podobnej formie wiosną. Impreza pozwoliła zapoznać się wychowawcom z podopiecznymi i nawiązać dobre relacje międzyklasowe. Walory tej przygody są nie do przecenienia.

źródło: ILO/Wojciech Zembrzycki

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: