5 pożarów w powiecie w ostatnim tygodniu

5 pożarów w powiecie w ostatnim tygodniu

27 września 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Na terenie powiatu brodnickiego w ostatnim tygodniu od 20 – 26 września 2021 r. doszło do 5 pożarów. W gm. Bobrowo w miejscowości Wichulec pożar stogu siana, w Brodnicy i Świedziebni doszło do pożarów w kotłowni, w Jajkowie zapaliła się sadza w przewodzie kominowym a ostatni pożar to pożar w mieszkaniu domu wielorodzinnego w Brodnicy. Szczegóły poniżej:

21.09.2021r., godz. 10.17 – Wichulec gm. Bobrowo – pożar stogu siana na polu. Pożarem w 1/3 objęty był stóg o wymiarach 12x12x4 m. Podano dwa prądy gaśnicze wody w natarciu na palący się stóg. Przy użyciu maszyn rolniczych odciągano bale siana, podano dodatkowo dwa prądy wody i sukcesywnie dogaszano palące się siano. W działaniach brały udział dwa zastępy JRG Brodnica oraz OSP Zgniłobłoty, Nieżywięć, Bobrowo, Grzybno.

Reklamy
Reklamy

22.09.2021r., godz. 17.25 – Jajkowo gm. Brzozie – pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego. Nikt z mieszkańców nie odniósł obrażeń. Palące się sadze ugaszono proszkiem gaśniczym, pomieszczenia przewietrzono i sprawdzono miernikiem, zagrożenia nie stwierdzono. W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica i OSP Brzozie.

23.09.2021r., godz. 13.53 – Brodnica u. Kilińskiego – pożar w kotłowni budynku wielorodzinnego z zadymieniem na klatce schodowej.  Bez osób poszkodowanych. Podano jeden prąd gaśniczy wody na pożar, pomieszczenia przewietrzono. W działaniach brały udział dwa zastępy JRG Brodnica.

23.09.2021r., godz. 14.47 – Janowo gm. Świedziebnia – pożar w kotłowni budynku jednorodzinnego, podano jeden prąd wody na palące się wyposażenie kotłowni, po ugaszeniu przewietrzono pomieszczenia. Osób poszkodowanych nie stwierdzono. W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica i OSP Świedziebnia.

23.09.2021r., godz. 18.57 – Brodnica ul. Sudecka – pożar w pomieszczeniu kuchennym w mieszkaniu na pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego. Osoba nieletnia przebywająca w mieszkaniu opuściła je przed przybyciem zastępu, podano prąd wody na palące się elementy wyposażenia i przeprowadzono ewakuację mieszkańców, łącznie 3 osoby. Po ugaszeniu przewietrzono pomieszczenia i sprawdzono miernikiem wielogazowym, nie stwierdzono zagrożenia. W działaniach brały udział trzy zastępy JRG Brodnica.

źródło: KP PSP w Brodnicy

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: