Strażackie emocje w Brzoziu

Strażackie emocje w Brzoziu

23 września 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Wójt Gminy Brzozie Danuta Kędziorska-Cieszyńska wspólnie z Zarządem Gminnych Związków Ochotniczych Straży Pożarnych RP zaprosiła na zawody sportowo – pożarnicze, które odbyły się w niedzielę, 19 września 2021 r. w Brzoziu.

Do konkurencji pod czujnym okiem komisji sędziowskiej przystąpiło 7 drużyn, w tym jedna kobieca. Zawodnicy wzięli udział w dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy i ćwiczenia bojowe. Za przygotowanie toru zgodnie z Regulaminem Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych, odpowiedzialna była jednostka OSP z Wielkiego Leźna oraz OSP z Zembrza.

Reklamy
Reklamy

Zawody sportowo – pożarnicze są przede wszystkim sprawdzianem sprawności organizacyjnej strażaków, ich sprzętu, a także kondycji i sportowego ducha. Zmagania drużyn przyniosły następujące wyniki:

1 miejsce – OSP Sugajno 108,37 pkt.

2 miejsce – OSP Brzozie 114,16 pkt.

3 miejsce – OSP Mały Głęboczek 130,45 pkt.

4 miejsce – OSP Wielki Głęboczek 137,27 pkt.

5 miejsce – OSP Wielkie Leźno 141,07 pkt.

6 miejsce – OSP Janówko 141,17 pkt.

oraz

1 miejsce – Kobieca Drużyna Pożarnicza Zembrze 149,98 pkt.

Zaproszeni goście, Pan Paweł Szramka Poseł na Sejm RP, w imieniu Pani Poseł Anny Gembickiej -Pan Arkadiusz Orłowski oraz Waldemar Szrull Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarniczej, złożyli gratulacje strażakom, natomiast Pani Wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska wraz z Przewodniczącą Rady Gminy wręczyły wygranym puchary, a każda z drużyn otrzymała czek o wartości 400 zł do wykorzystania w celu doposażenia  jednostek.

Po zawodach był czas na ciepły posiłek. Na zawodników i kibiców czekała grochówka i kiełbaski z grilla.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

źródło: UG Brzozie

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: