Lekcja o bezpieczeństwie w Góralach

Lekcja o bezpieczeństwie w Góralach

22 września 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Policjantka z Brodnicy odwiedziła dzieci ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Góralach. Pani w mundurze przypomniała najmłodszym o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa m.in. podczas zabawy oraz w drodze do szkoły.

Dzisiaj, policjantka sierż. sztab. Izabela Rapicka odwiedziła uczniów i przedszkolaków ze szkoły w Góralach. Funkcjonariuszka przedstawiła dzieciom najważniejsze zasady poruszania się po drogach, bezpieczeństwa podczas  zabaw, zachowań w domu czy na podwórku.  Przypomniała o potrzebie jazdy samochodem w specjalnych fotelikach lub na siedziskach. Pani w mundurze  opowiadała też o samym zawodzie policjanta, przybliżając zebranym na czym polega codzienna policyjna służba.

Reklamy
Reklamy

Dodatkowo poinformowała przedszkolaków o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność pieszych po zmroku. Spotkania policjantów z dziećmi mają na celu przede wszystkim zwiększenie świadomości najmłodszych o zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać w trakcie drogi do przedszkola, czy szkoły lub powrotu do domu.

źródło: KPP Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: