Zdarzenia minionego tygodnia w powiecie brodnickim

Zdarzenia minionego tygodnia w powiecie brodnickim

20 września 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Zdarzenia odnotowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w dniach 13.09.2021r. – 19.09.2021r. na terenie powiatu brodnickiego.

14.09.2021r. – godz. 14.06 – Nieżywięć, gm. Bobrowo – pomoc zespołowi ratownictwa medycznego przy resuscytacji krążeniowo-oddechowej pacjenta. Pomoc polegała także na zabezpieczeniu lądowiska dla LPR oraz w bezpiecznym przeniesieniu poszkodowanego do śmigłowca. W działaniach brał udział zastęp JRG w Brodnicy oraz OSP Nieżywięć.

Reklamy
Reklamy

16.09.2021r. – godz. 12.03 – Szabda, gm. Brodnica –  Na łuku drogi ciągnik siodłowy z naczepą przekroczył oś jezdni i zderzył się bokiem z jadącym z przeciwka innym ciągnikiem siodłowym z naczepą-chłodnią, który zjechał do rowu i położył się na boku. Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy (obrażenia odniósł kierowca chłodni – został zabrany do szpitala). Ruch na DK15 odbywał się wahadłowo. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu wycieków z pojazdu. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG w Brodnicy oraz OSP Zbiczno.

17.09.2021r. – godz. 08.16 – Szabda, gm. Brodnica – kolizja samochodu osobowego Mercedes w trakcie włączając się do ruchu samochodem osobowym  Renault. Pojazdami podróżowały w sumie trzy osoby, które nie odniosły znacznych obrażeń. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu wycieków z pojazdów. Po akcji przywrócono stan jezdni do dalszej eksploatacji. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG w Brodnicy.

17.09.2021r. – godz. 16.15 – Górzno, ul. Jana Matejki –  Pożar sadzy w przewodzie kominowym. Pożar ugaszono przy użyciu pakietów z proszkiem gaśniczym oraz sprzętu kominiarskiego. Pomieszczenia budynku sprawdzono miernikiem wielogazowym pod kątem występowania CO, zagrożenia nie stwierdzono. W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica oraz OSP Górzno.

18.09.2021r. – godz. 05.18 – Brodnica – Plama oleju długości ok. 8km od Al. Józefa Piłsudskiego do miejscowości Gorczenica.  Zastęp zneutralizowały plamę oleju przy użyciu sorbentu. W działaniach brały udział 3 zastępy KP PSP w Brodnicy.

źródło: KP PSP Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: