Odsłonięcie patriotycznego muralu w Cielętach

Odsłonięcie patriotycznego muralu w Cielętach

20 września 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

W piątek 17 września w Cielętach miała miejsce uroczystość odsłonięcia muralu „Nasze dziedzictwo – Niepodległa owocem marzeń i walki przodków”. Mural to inicjatywa Fundacji Brama Epok, w partnerstwie z Gminą Brodnica oraz Szkołą Podstawową w Gortatowie z siedzibą w Szczuce.

Na wykonanie muralu na ścianie szczytowej Szkoły Filialnej w Cielętach Fundacja Brama Epok pozyskała środki z Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach konkursu „Mur, ale historia Wojska Polskiego”. W całej Polsce powstało około 70 takich murali. Ten z Cieląt dotyczy Bitwy z 1920 roku, która rozegrała się między innymi na tutejszych polach. Wykonawcą muralu w Cielętach jest Maciej Bukowski – pochodzący z Chełmna artysta, malarz, muralista, projektant graficzny oraz edukator.

Reklamy
Reklamy

W piątkowej uroczystości w Cielętach uczestniczyła z ramienia Ministerstwa Obrony Narodowej Pani Dorota Szwejser – Przedstawiciel Dyrektora Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON. List od Ministra Obrony Narodowej do Uczestników wydarzenia odczytał Dowódca 4 brodnickiego Pułku Chemicznego płk dr Piotr Wachna. Głos zabrała także w imieniu Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty Pani Anna Sawicka, Wizytator z Delegatury w Toruniu.

źródło: A. Zalewski wójt Gminy Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: