„Bieg Napoleoński”-XI Biegi w Gminie Brodnica

„Bieg Napoleoński”-XI Biegi w Gminie Brodnica

13 września 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

W niedzielę, 12 września 2021 r., o godz. 14.45 w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Szabdzie p. Adam Zalewski – Wójt Gminy Brodnica uroczyście otworzył imprezę sportową pn. „BIEG NAPOLEOŃSKI” – XI Biegi w Gminie Brodnica. Pierwszy bieg odbył się w roku 2010.

Z powodu pandemii w 2020r. bieg się nie odbył. Tym bardziej w tym roku ucieszyła organizatorów liczba chętnych do udziału w biegach. Z uwagi na trwające zagrożenie postanowiono, że nie odbędzie się festyn szkolny. Na bieg zapisały się 94 osoby na 3 dystansach (na 2km, 5 km i 10km), wystartowało 71 osób zapisanych poprzez stronę „chiptiming.pl” oraz dodatkowo kilkanaście osób poza klasyfikacją. O godz. 15.00 ruszył bieg na dystansie 2 km dla mieszkańców Gminy Brodnica, w którym uczestniczyło 11 osób, w tym 7 zapisanych poprzez chiptiming.pl, pozostali biegacze nie byli klasyfikowani, ale z rąk Wójta Gminy Brodnica otrzymali pamiątkowe medale, zaprojektowane i przygotowane po raz pierwszy w formie medali tłoczonych wykonanych w technice 3D, napoje oraz poczęstunek. Trasa biegła od szkoły Szabdzie w kierunku Mszana do Figurki Św. Jana Nepomucena i z powrotem. O godz. 15.15 ruszył bieg na dystansie 5km, w którym wzięły udział 34 osoby, w tym 12 kobiet oraz o godz. 15.25 na 10 km, w którym wzięło udział 31 osób, w tym 7 kobiet. Trasa biegu: Szabda – ul. Na Belfort – Mszano – Szabda. Meta znajdowała się przy Szkole Podstawowej w Szabdzie. Profesjonalną obsługą elektronicznego pomiaru czasu zajmowała się firma CHIPTIMING.PL Arkadiusza Popławskiego z Brodnicy. W tym roku po raz pierwszy Gmina Brodnica wystawiła własną bramę na mecie Biegu.

Reklamy
Reklamy

Wszyscy, którzy wzięli udział w biegach otrzymali pamiątkowe medale, napoje i poczęstunek. Zwycięzcy miejsc od I do III w każdej grupie wiekowej (z podziałem na mężczyzn i kobiety) otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Brodnica. Nagrody wręczał Wójt Gminy Brodnica – Adam Zalewski. Sędzią głównym biegów był pan Bogumił Kupczyk.

Bieg zabezpieczali: policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, strażacy OSP z Gorczenicy, Szabdy i Szczuki, Karetka Pogotowia ze Szpitala w Brodnicy, Jolanta Zembrzycka – Prywatna Praktyka Pielęgniarska z Brodnicy. Za organizację biegów odpowiadali pracownicy Urzędu Gminy Brodnica.

Podczas biegów czynne były: punk informacyjny dotyczący szczepień przeciw COVID-19, który prowadziła kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brodnicy oraz punkt Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 prowadzony przez rachmistrzów.

Do pomocy w organizacji tej pięknej imprezy przyczynili się: dyrekcja oraz pracownicy SP Szabda, dyrektor OSiR w Brodnicy, animatorzy boiska Orlik w Szczuce, animator i opiekun sali i boiska sportowego w SP Gorczenica, nauczyciele wychowania fizycznego.

Wszyscy przybyli na imprezę otrzymali posiłek przygotowany przez Restaurację „Zacisze” w Gorczenicy. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się na terenie sali sportowej SP Szabda. Wśród

biegaczy – we wszystkich kategoriach wiekowych rozlosowano 6 nagród rzeczowych. Impreza, której głównym fundatorem była Gmina Brodnica zakończyła się około godz. 18.00.

Wyniki biegów na 2km, 5km i 10 km – będą udostępnione na stronie internetowej: chiptiming.pl.

źródło: UG Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: