Będzie remont DW544 – Brodnica w kierunku Lidzbarka

Będzie remont DW544 – Brodnica w kierunku Lidzbarka

8 września 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

6 września 2021 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu w obecności Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, pani Elżbiety Pniewskiej, dyrektora ZDW, pana Przemysława Dąbrowskiego, dyrektora departamentu infrastruktury drogowej, pana Mirosława Graczyka, wójta gminy Rojewo, pana Rafała Żurkowskiego oraz przedstawiciela wykonawcy umowy, prezesa Przedsiębiorstwa Drogowo-Budowlanego w Brodnicy, pana Jan Kopiczyńskiego, a także pełnomocnika firmy Drogomex z Pruszkowa, pana Mateusza Antoniaka została podpisana umowa na wykonanie dwóch odcinków dróg wojewódzkich, na drodze 246 oraz 544.

Inwestycja na drodze wojewódzkiej nr 246 zaplanowana została na odcinku o długości 4,2 km między Rojewem i Płonkowem. Na tym odcinku jezdnia zostanie pokryta nowymi warstwami nawierzchni, dzięki czemu zostanie podniesiona o 8 cm, wbudowana zostanie siatka wzmacniająca, która ograniczy powstawanie kolein, przebudowane zostaną chodniki w Rojewie. Koszt całej inwestycji to 5 mln złotych.

Droga wojewódzka nr 544 to trasa, która komunikuje powiat brodnicki z południową częścią województwa warmińsko-mazurskiego. Przebudowie zostanie poddanych 6 odcinków drogi 544 o łącznej długości 6,6 km (wyłączone zostały odcinki przebudowane wcześniej). Prace w swym zakresie obejmą: wymianę warstw jezdni, odtworzenie poboczy, oznakowanie poziome oraz rowy odwadniające. Koszt inwestycji to blisko 6,8 mln złotych.

Reklamy
Reklamy
Infrastruktura drogowa w województwie kujawsko-pomorskim to kluczowy obszar inwestycyjny, który ma poprawić komfort i bezpieczeństwo na drogach wojewódzkich.

Pragnę z tego miejsca podziękować wszystkim, którzy uczestniczą w podejmowanych działaniach prowadzących do poprawy jakości dróg w województwie kujawsko-pomorskim.

źródło: FB/Zbigniew Sosnowski

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: