Niedzielski: wg prognoz w drugiej połowie września – tysiąc zakażeń koronawirusem dziennie

Niedzielski: wg prognoz w drugiej połowie września – tysiąc zakażeń koronawirusem dziennie

1 września 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Według prognoz poziom tysiąca zakażeń dziennie osiągniemy w drugiej części września; poniżej tego poziomu dyskusja na temat obostrzeń jest bezprzedmiotowa – powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

“Nasze najnowsze prognozy – cały czas zastrzegające, że są obarczone bardzo dużym ryzykiem – mówią o tym, że poziom tysiąca zakażeń dziennie osiągniemy dopiero w drugiej części września i myślę, że poniżej tego poziomu prowadzenie dyskusji na temat zaostrzeń jest po prostu bezprzedmiotowe” – powiedział Niedzielski na konferencji prasowej.

Poinformował, że w poniedziałek zostało opublikowane nowe rozporządzenie epidemiczne. Przedłuża ono do końca września dotychczasowe regulacje w zakresie obowiązujących obostrzeń. “One są zdefiniowane identycznie, jak w trakcie wakacji” – zaznaczył szef MZ.

Reklamy
Reklamy

“Jeżeli chodzi o to, co będzie działo się dalej, zależy to od rozwoju sytuacji epidemicznej” – podkreślił.

Niedzielski zapewnił, że resort ma “przygotowany model definiowania stref na poziomie powiatowym”. Jednak – w jego ocenie – wdrożenie go “jest związane z większą liczbą zakażeń, niż mamy w tej chwili”.

W Dzienniku Ustaw ukazała się w poniedziałek nowelizacja rozporządzenia o ograniczeniach w czasie epidemii. Rozporządzenie przewiduje m.in. przedłużenie do 30 września 2021 r. obowiązywania aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów.

(PAP)/Olga Łozińska

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: