Udzielanie pierwszej pomocy w czasie pandemii

Udzielanie pierwszej pomocy w czasie pandemii

31 sierpnia 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Czy w czasie trwania pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 można udzielać pierwszej pomocy? Odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna: TAK !

W trakcie pandemii COVID-19 powinniśmy jedynie pamiętać o kilku dodatkowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego Urząd Miejski w Brodnicy rozpoczął kampanię informacyjną przekazującą podstawowe zasady bezpieczeństwa. W ramach kampanii w 20 wiatach przystankowych na terenie Brodnicy zamontowane zostały grafiki ułatwiające zapamiętanie kolejnych czynności wykonywanych podczas udzielania pierwszej pomocy w czasie pandemii, w wersji dla dzieci jak i dla osób dorosłych. Na szybach wszystkich autobusów PGK zostały naklejone plakaty – instrukcje w formie graficznej i opisowej, które podpowiedzą Państwu jak zareagować i pomóc osobie poszkodowanej.

Reklamy
Reklamy

„Mamy nadzieję, że podróżując transportem zbiorowym do pracy, szkoły, czy na zakupy z zainteresowaniem przeczytacie Państwo instrukcje, pokażecie je dzieciom i pozyskacie lub utrwalicie posiadaną już wiedzę, która może kiedyś uratować komuś życie.” – podkreśla Marta Szmidt z Biura Zdrowia i Pomocy Społecznej Urzędu Miejskiego w Brodnicy

źródło: UM Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: