Stan przygotowań miejskich szkół i przedszkoli do nowego roku szkolnego

Stan przygotowań miejskich szkół i przedszkoli do nowego roku szkolnego

31 sierpnia 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Od 1 września, po długotrwałym okresie nauki zdalnej i wakacjach wszyscy uczniowie wracają do stacjonarnych zajęć w szkołach i placówkach. Nauka będzie prowadzona na zasadach sprzed pandemii, z zachowaniem określonego reżimu sanitarnego.

1 września naukę w miejskich szkołach rozpocznie 3 463 uczniów. Z tego 2 986 uczniów w szkołach podstawowych i 477 uczniów w szkole ponadpodstawowej prowadzonej przez miasto tj. w III LO.

Reklamy
Reklamy

363 pierwszoklasistów rozpocznie naukę w 16 oddziałach szkoły podstawowej, a 96 w czterech oddziałach liceum.

Po rekrutacji uzupełniającej wykorzystane zostały wszystkie miejsca w trzech przedszkolach publicznych dla których organem prowadzącym jest miasto czyli w przedszkolach mamy 694 dzieci.

W cały systemie miejskiej oświaty łącznie 4 157 uczniów w 178 oddziałach ,

z którymi pracować będzie 362 nauczycieli zatrudnionych na prawie 400 etatach oraz 136 pracowników AiO na niecałych 118 etatach.

– W ocenie Burmistrza Brodnicy i organu prowadzącego, jakim jest miasto, szkoły i przedszkola są dobrze przygotowane do rozpoczęcia nowego roku. – mówi pani Małgorzata Świtalska, kierownik Biura Oświaty, Sportu i Turystyki . – W okresie wakacji w każdym z zespołów szkolno – przedszkolnych, Zespole Szkół nr 1 oraz Szkole Podstawowej nr 3 wykonane zostały zaplanowane remonty. Poprawiło to wizualnie i funkcjonalnie bazę naszych szkół i przedszkoli. Wpłynęło na poprawę przestrzeni edukacyjnej mającej wpływ na zwiększenie efektywność realizowanych procesów edukacyjnych. – dodaje pani M. Świtalska.

Pomieszczenia szkolne i przedszkolne zostały przygotowane zgodnie

z wytycznymi MEiN, MZ oraz GIS to jest zborem zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna i higieniczna organizacja zajęć w epidemii. W przedszkolach obowiązują wcześniejsze wytyczne z 19 listopada 2020 r. V aktualizacja. w szkołach zaś wytyczne wydane dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych z 2 sierpnia b.r.. Są to w dużej mierze rozwiązania znane z poprzedniego roku szkolnego w których ogólną zasadą jest DEZYNFEKCJA, DYSTANS, HIGIENA, MASECZKA I WIETRZENIE .

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: