W minionym tygodniu doszło do 4 pożarów na terenie powiatu

W minionym tygodniu doszło do 4 pożarów na terenie powiatu

30 sierpnia 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy w minionym tygodniu na terenie powiatu brodnickiego odnotowała 4 pożary. W Gorczenicy doszło do pożar więźby dachowej, Bartniczka to pożar instalacji elektrycznej, w miejscowości Kłuśno strażacy walczyli z pożarem budynku gospodarczego i ostatni pożar do jakiego doszło w Jabłonowie Zamku to pożar w kuchni domu wielorodzinnego. Poniżej szczegóły:

24.08.2021 r., godz. 10.35 – Gorczenica  – pożar więźby dachowej budynku gospodarczego z wydzieloną częścią garażową i mieszkalną. Przed przybyciem zastępów straży pożarnej domownicy opuścili część mieszkalną budynku. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w budynku. Pożar ugaszono podając dwa prądy wody, w natarciu na palącą się więźbę dachową oraz w obronie pozostałej części obiektu. W działaniach brały udział dwa zastęp JRG Brodnica oraz dwa zastępy OSP Strzygi, Osiek.

Reklamy
Reklamy

26.08.2021 r., godz. 00.31 – Bartniczka ul. Długa  – zadymienie w garażu znajdującym się wewnątrz budynku mieszkalnego. Przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej samotnie mieszkająca kobieta opuściła budynek. Miejsce działań zabezpieczono, odłączono zasilanie elektryczne w budynku i podano jeden prąd wody w natarciu wewnętrznym na pożar. Pożar obejmował instalację elektryczną i oświetleniową garażu oraz drewniany regał, stojący przy drzwiach. Po lokalizacji przystąpiono do oddymiania garażu i przewietrzania wszystkich pomieszczeń w budynku. W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica, zastęp OSP Grążawy , OSP Jastrzębie.

29.08.2021 r., godz. 08.45 – Kłuśno – Pożar budynku  gospodarczego.  Na miejscu zdarzenia zastano całkowicie objętym pożarem budynek gospodarczy konstrukcji drewnianej oraz z płyt warstwowych. W wyniku pożaru budynek zawalił się. Działania polegały  na podaniu dwóch prądów gaśniczych na palące się zgliszcza i dogaszaniu pogorzeliska. W zdarzeniu nie stwierdzono osób poszkodowanych. W działaniach brały udział zastępy JRG Brodnica, OSP: Świedziebnia, Zasady, Kłuśno, Księte.

29.08.2021 r., godz. 15.07 – Jabłonowo – Zamek Pożar w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Pożarem objęte zostało pomieszczenie kuchenne. Osoba zamieszkująca opuściła budynek przed przybyciem JOP. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podania jednego prądu w natarciu na palącą się w budynku kuchnie i jej elementy. Równocześnie prowadzone były działania mające na celu oddymienie budynku. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do sukcesywnego usuwania elementów wyposażenia kuchni i dogaszenia ich na zewnątrz budynku. W działaniach brały udział zastępy JRG Brodnica oraz OSP Konojady i dwa zastępy OSP Jabłonowa Pom.

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: