W wykazie prac rządu jest projekt zmieniający rozporządzenie o ograniczeniach w czasie epidemii

W wykazie prac rządu jest projekt zmieniający rozporządzenie o ograniczeniach w czasie epidemii

29 sierpnia 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

W wykazie prac rządu zamieszczono informację o planowanym projekcie zmieniającym rozporządzenie dotyczące ograniczeń i nakazów w czasie epidemii.

W projekcie – jak zapowiedziano – przewiduje się przedłużenie do 30 września 2021 r. obowiązywania aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów.

Projekt będzie rozszerzał katalog podmiotów, które zwolnione są z obowiązku odbycia kwarantanny po przekroczeniu granicy Rzeczypospolitej Polskiej, na uczestnika międzynarodowej konferencji, organizowanej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przez instytucję państwową lub samorządową.

Reklamy
Reklamy

Projekt będzie także zawierał modyfikację przepisów dotyczących warunków prowadzenia, w pociągu objętym obowiązkową rezerwacją miejsc, działalności polegającej na przygotowywaniu i podawaniu posiłków i napojów gościom siedzącym przy stołach lub gościom dokonującym własnego wyboru potraw z wystawionego menu, spożywanych na miejscu oraz związanej z konsumpcją i podawaniem napojów.

Projekt ma też rozszerzyć katalog sytuacji, w których nie stosuje się nakazu zasłaniania ust i nosa na osoby biorące udział w określonych egzaminach.

Regulacja ma też, jak zapowiedziano, rozszerzyć katalog sytuacji, do których nie stosuje się ograniczeń dotyczących limitów osób biorących udział w określonych spotkaniach (egzaminach).

(PAP)/Katarzyna Lechowicz-Dyl

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: