Pielęgnacja starych drzew na terenie miasta

Pielęgnacja starych drzew na terenie miasta

25 sierpnia 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Na terenie miasta trwają pielęgnacje starych drzew polegające na usuwaniu posuszu i jemioły, prześwietlaniu koron, poprawie statyki, zabezpieczaniu ubytków w pniach, stosowaniu preparatów grzybobójczych i wzmacniających.

Pielęgnacja drzew ma na celu nie tylko poprawę ich stanu fitosanitarnego, ale również zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom.

Reklamy
Reklamy

Tym razem pielęgnacją zostały objęte głównie lipy drobnolistne przy ul. Niskie Brodno, ul. Kościelnej i ul. Mazurskiej, wymagające szczególnej opieki z powodu podatności na zasiedlenie jemiołą i wrażliwość na zanieczyszczenia emitowane przez samochody. Przeprowadzone zostały również cięcia na klonie pospolitym, rosnącym przy ul. Kamionka w sąsiedztwie parkingu przy Urzędzie Miejskim, mające na celu usunięcie suchych konarów i jemioły.

Cięcia pielęgnacyjne w drzewostanach dojrzałych i dojrzewających wymagają niezbędnej, specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności, dlatego prace pielęgnacyjne starodrzewia powierzamy specjalistom w dziedzinie arborystyki i chirurgii drzew.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w sąsiedztwie wykonywanych prac.

źródło: UM Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: