Podróż do gwiazd – wygraj komiks o Poli Negri

Podróż do gwiazd – wygraj komiks o Poli Negri

23 sierpnia 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

„Temperament na wskroś sceniczny, poczucie sceny wrodzone, warunki zewnętrzne wyjątkowe, głos bogaty w niespodzianki” – tak o pochodzącej z Lipna aktorce pisali krytycy filmowi. Barbara Apolonia Chałupiec, znana jako Pola Negri, jest bohaterką kolejnego komiksu powstałego na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego. Publikację można zdobyć w naszym konkursie internetowym.

Zadanie konkursowe brzmi: Wymień tytuły trzech filmów, w których wystąpiła Pola Negri.

Reklamy
Reklamy

Komiksami nagrodzimy pierwszych dwadzieścia osób, które dziś (23 sierpnia) od godziny 11 prześlą prawidłową odpowiedź na adres j.kosinska@kujawsko-pomorskie.pl. Laureatów o wygranej poinformujemy mailem.

Komiks „Pola Negri. Podróż do gwiazd” opowiada historię życia największej gwiazdy niemego kina. Wystąpiła w ponad 70 polskich i zagranicznych produkcjach. Na ekranie z jednakową swobodą wcielała się w role arystokratek, wieśniaczek, egzotycznych piękności, intrygujących cudzoziemek, śpiewaczek i tancerek. „Polska królowa Hollywood” o magnetycznym uroku, wybitnie utalentowana, niezwykle pracowita, zdobyła szczyty powodzenia, ale nie zapomniała o swoich korzeniach, choć po wyemigrowaniu nigdy już nie odwiedziła rodzinnego kraju. Scenariusz komiksu napisał Maciej Jasiński, rysunki wykonał Jacek Michalski.

Komiks w wersji on-line.

Historie wyjątkowych postaci zamknięte w komiksach

Na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego powstało jedenaście komiksów opowiadających historie wybitnych postaci związanych z naszym regionem. Wśród nich generał Elżbieta Zawacka, Edward Stachura, Jerzy Popiełuszko, Marian Rejewski, Jan Czochralski i patron naszego województwa Jan Paweł II. Uczniowie poznają życie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie Władysława Raczkiewicza, a także historię gwiazdy polskiego kina przedwojennego Heleny Grossówny. Najnowsze publikacje, które powstały w ubiegłym roku, poświęcone zostały ważnym rocznicom: stulecia powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski – „Wolność nie umiera nigdy” oraz setnej rocznicy Cudu nad Wisłą – „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1921. Ostatni bastion”. Komiksy dostępne są również on-line.

źródło: KPUM, fot. Andrzej Goiński-UMWKP

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: