W parku Chopina trwa pielęgnacja drzewostanu

W parku Chopina trwa pielęgnacja drzewostanu

19 sierpnia 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Trwa pielęgnacja drzewostanu w Parku im. Fryderyka Chopina w Brodnicy. W ramach zadania zaplanowane jest przeprowadzenie cięć pielęgnacyjnych, w tym usunięcie jemioły na 3 drzewach gat. lipa drobnolistna, usunięcie posuszu drobnego i grubego z 19 drzew liściastych i iglastych, dokonanie cięć prześwietlających. Prace zostaną wykonane przez specjalistyczną firmę arborystyczną metodą alpinistyczną oraz z użyciem podnośnika, z zachowaniem wszelkiej dbałości o istniejącą szatę roślinną i bezpieczeństwo ludzi. Wszystkie działania zostały uzgodnione z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Celem pielęgnacji jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników parku przez zniwelowanie zagrożenia spowodowanego suchymi gałęziami, poprawa stanu fitosanitarnego drzew, głównie drzew iglastych, zahamowanie rozwoju jemioły na wczesnych etapach, a także poprawa estetyki szaty roślinnej.

Reklamy
Reklamy

Dofinansowanie na to zadanie Urząd Miejski w Brodnicy pozyskał z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu w ramach Programu Priorytetowego Ochrona Przyrody 2021. Kwota zadania wyniesie 13 554,00 zł, z czego kwota dofinansowania z WFOŚiGW to 9 484,00 zł.

źródło: UM Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: