Komunikat starosty o sytuacji epidemicznej w powiecie

Komunikat starosty o sytuacji epidemicznej w powiecie

18 sierpnia 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Od 6 sierpnia w powiecie brodnickim nie zanotowaliśmy ani jednego potwierdzonego  przypadku zakażenia wirusem powodującym Covid-19. To od ponad roku jeden z dłuższych okresów spokoju. Nie ma osób hospitalizowanych ani nikt nie przebywa w izolacji z powodu zakażenia. Przed przewidywaną na jesień kolejną falą pandemii niepokoi brak zainteresowania szczepieniami.

Według danych Ministerstwa Zdrowia na terenie w powiatu brodnickiego zaszczepiono dotychczas 35 709 mieszkańców, co stanowi 45,2 proc. populacji powiatu. To zdecydowanie za mało, by uzyskać odporność zbiorową na koronawirusa w perspektywie prognozowanej na jesień czwartej fali pandemii.

Na czołowych miejscach pod względem liczby wykonanych szczepień pozostaje miasto Brodnica (51,7 proc.), gminy Zbiczno (46,8 proc.) i Bartniczka (44,9 proc.). Najsłabsze zaszczepienie jest w gminach: Jabłonowo Pomorskie (38,3 proc.), Brzozie (38,8 proc.) i Bobrowo (40,5 proc.). Więcej poniżej, w komunikacie Starosty Brodnickiego o sytuacji epidemiologicznej w powiecie.

Reklamy
Reklamy

źródło: Starostwo Powiatowe

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: