Dawno temu na Zamku

Dawno temu na Zamku

5 sierpnia 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Stowarzyszenie „Sagitta” zaprasza 21-22 sierpnia 2021 r. na wydarzenie pod nazwą „Dawno temu na Zamku”, które odbędzie się na brodnickim zamku.

Dwudniowa impreza historyczno-kulturalna połączona będzie z turniejem łuczniczym. Odbędą się też pokazy dawnych obyczajów w tym pokaz historycznego ubioru na dziedzińcu brodnickiego zamku oraz parchamie.

Reklamy
Reklamy

Rozpoczęcie turnieju zaplanowano na godz. 11:30.

Pokazy tańca dworskiego od godz. 13:30 do 14:00.

Prezentacja ubioru – stroju historycznego oraz pokaz walk zaczną się od godz. 14:00.

Pieczenie podpłomyków wraz z tańcami od. godz. 15:30 do godz. 17:00.

Przewidywane zakończenie zmagań łuczniczych oraz pokazów zaplanowane jest na godz. 17:00. Ze względu na otwarty charakter konkursu do uczestnictwa we współzawodnictwie może przystąpić każdy od 9. roku życia posiadający strój adekwatny do epoki oraz sprzęt łuczniczy (łuk i strzały). Pokazy (warsztaty) będą dostępne dla każdego bez względu na wiek czy posiadaną dysfunkcję. Zapewnione będą stroje historyczne, które chętne osoby będą miały okazje przymierzać, jak również uczyć się tańca dworskiego oraz obejrzeć pokaz walk rycerzy.

Zadanie dofinansowane jest ze środków Gminy Miasta Brodnicy.

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja dziedzictwa historycznego szczególnie kultury materialnej okresu średniowiecza, aktywizacja różnych grup wiekowych i społecznych w tym mniejszości narodowych.

źródło: UM Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: