Kujawsko-Pomorskie dla młodych cyklistów!

Kujawsko-Pomorskie dla młodych cyklistów!

4 sierpnia 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Spojrzenie młodych ludzi na jazdę rowerem jako ciekawy sposób aktywnego spędzania czasu, ale także odnajdywanie nowych talentów sportowych to zadania jakie stawia przed sobą program Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich. Rozwój młodych sportowców wspiera samorząd województwa.

“Inwestujemy nie tylko w rozbudowę bazy sportowej, ale również w projekty wspierające aktywność fizyczną mieszkańców naszego regionu. Szczególnie zależy nam na zachęceniu do uprawiania sportu jak największej liczby dzieci i młodzieży – mówi marszałek Piotr Całbecki”.

Reklamy
Reklamy

Z myślą o przyszłych kolarskich mistrzach pokroju pochodzącego z Chełmży (powiat toruński) Michała Kwiatkowskiego, już siódmy sezon realizujemy projekt Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich. Szkolenia młodych adeptów odbywają się w 35 szkółkach zlokalizowanych w 31 gminach na obszarze 11 powiatów naszego województwa. Celem programu jest promocja aktywności fizycznej i wyrównywanie dostępu do niej w formie zorganizowanej. Zajęcia pozwalają także na wypracowanie systemu identyfikacji talentów wśród najmłodszych.

Funkcję wojewódzkiego operatora pełni w tym roku Autonomiczna Ludowa Kolarska Sekcja “STAL” Grudziądz. Szkolenia prowadzone są przez instruktorów kolarstwa i skierowane do uczniów w wieku 11-15 lat. Uczestnicy wystartują m.in. w zawodach Wojewódzkiej Ligi Kolarskiej o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz wydarzeniach organizowanych na terenie całego kraju. Z tegorocznej oferty skorzysta 525 osób. Również w zeszłym roku w zajęciach kolarskich w naszym regionie udział wzięło ponad 500 młodych cyklistek i cyklistów.

Kujawsko-Pomorskie Szkółki Kolarskie w liczbach:

  • Program jest realizowany po raz 7
  • Zajęcia odbywają się w 35 szkółkach
  • Cykliści szkolą się w 31 gminach naszego województwa
  • Z oferty w tym roku skorzysta 525 uczniów
  • Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku 11-15 lat.

Rajdy rowerowe w Kujawsko-Pomorskiem

Samorząd województwa wspiera nie tylko młodych cyklistów. W naszym regionie organizowane są także rajdy rowerowe w ramach cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. W tym roku fani dwóch kółek mogli spróbować swoich sił już w Brodnicy i Kruszwicy (powiat inowrocławski), okrążając jezioro Gopło. Przed cyklistami jeszcze wydarzenia w Bydgoszczy, Dobrzyniu nad Wisłą (powiat lipnowski) i Toruniu. Trwają zapisy na oba wydarzenia.

W sobotę (24 lipca) z okazji obchodów Roku Świętego Jakuba z Brodnicy wystartowała sztafeta rowerowa wzdłuż szlaku, który prowadzi pielgrzymów do grobu apostoła. Rowerowe wydarzenia w województwie można śledzić za pośrednictwem naszej aplikacji dostępnej na systemy Android i iOS.

Trwają także zapisy na 5. edycję Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Enea Pałuki Tour, który odbędzie się w otoczeniu krajobrazów ziemi pałuckiej. Impreza rozpocznie się 5 września w Żninie. Chętni udział mogą zgłaszać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Wydarzenie jest współfinansowane z budżetu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

źródło: KPUM, fot.

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: