Szczepienia w punkcie masowym wstrzymane

Szczepienia w punkcie masowym wstrzymane

31 lipca 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Działalność punktu szczepień masowych w CKZiU w Brodnicy przy ul. Karbowskiej od 1 do 15 sierpnia zostanie zawieszona. Szczepienia już zaplanowane będą w tym czasie wykonywane w Przychodni Rodzinnej przy Szpitalu Powiatowym w Brodnicy.

Tymczasowe wstrzymanie pracy punktu związane jest z brakiem zainteresowania przyjmowaniem szczepionek przez mieszkańców powiatu. W tej sytuacji utrzymywanie w gotowości personelu punktu jest pozbawione racjonalnych przesłanek.

Reklamy
Reklamy

“Brak zainteresowania szczepieniami, mimo prowadzonej nieustannie kampanii proszczepiennej, to niepokojące zjawisko, zwłaszcza w obliczu spodziewanej na jesieni kolejnej fali zakażeń – skomentował starosta brodnicki Piotr Boiński”.

Warto przypomnieć, że zawieszony tymczasowo punkt – zorganizowany w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego – przygotowany został do szczepienia 2700 osób tygodniowo.

W czasie przerwy działalności punktu wszyscy chętni już zarejestrowani oraz nowi będą mogli się zaszczepić w Powiatowej Przychodni Rodzinnej znajdującej się na terenie szpitala przy ul. Wiejskiej 9 w Brodnicy. Na szczepienie można się zarejestrować pod nr tel. 56 668 91 96 lub 56 668 91 97 od pon. do pt. w godzinach 7.00 – 17.30 lub osobiście.

źródło: ZOZ Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: