Niebezpieczna pogoda w weekend

Niebezpieczna pogoda w weekend

31 lipca 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Jak informuje IMGW przed nami weekend, który upłynie pod znakiem zróżnicowanej pogody.

W sobotę 31.07.2021r. zachmurzenie umiarkowane i duże. Wystąpią przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz na wschodzie i południu kraju do 40 mm, lokalnie do 50 mm. Temperatura maksymalna od 23-25°C na północnym zachodzie i nad morzem oraz w dolinach sudeckich do 30-31°C na wschodzie; w rejonach podgórskich Karpat około 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach na zachodzie i północy do 55 km/h, nad morzem umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowy skręcający na zachodni. W czasie burz porywy do 90 km/h, wysoko w Sudetach do 60 km/h.
NOC SOBOTA / NIEDZIELA 31.07 / 01.08
W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, gdzieniegdzie duże. Miejscami opady deszczu, głównie przelotne, a na wybrzeżu oraz krańcach południowych i wschodnich burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 10 mm. Lokalnie mgły. Temperatura minimalna od 12°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, a na wybrzeżu także dość silny i silny, przeważnie południowo-zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 70 km/h, w czasie burz do 80 km/h.
NIEDZIELA 01.08
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz przelotnymi opadami deszczu. W południowo-wschodniej połowie kraju i na wybrzeżu możliwe burze, lokalnie z gradem. Na południowym zachodzie opady deszczu o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana wysokość opadów na południu i południowym wschodzie do 30 mm, lokalnie do 40 mm. Temperatura maksymalna od 20-21°C na zachodzie do 30°C na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, w Karpatach do 80 km/h.

źródło: IMGW, fot. Unsplash

Reklamy
Reklamy
Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: