Szukają grobów żołnierzy AK, by je oznakować. Czekają na zgłoszenia!

Szukają grobów żołnierzy AK, by je oznakować. Czekają na zgłoszenia!

12 lipca 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz zwraca się z apelem o zgłaszanie miejsc pochówku weteranów Armii Krajowej. Będą one oznakowane tabliczkami pamiątkowymi.

W ramach tegorocznej edycji Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa” Wojewoda Kujawsko-Pomorski zainicjował akcję pn. „W hołdzie Żołnierzom Armii Krajowej”.

Reklamy
Reklamy

Polega ona na zlokalizowaniu i oznakowaniu tabliczkami pamiątkowymi (naklejanymi) grobów weteranów Armii Krajowej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Apel skierowany jest do osób prywatnych, samorządów, instytucji i organizacji, które mają pod opieką takie groby. Aby wziąć udział w akcji, należy zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić formularz, do ściągnięcia ze strony internetowej KPUW: W hołdzie Żołnierzom Armii Krajowej – złóż wniosek o oznakowanie grobu – Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy – Portal Gov.pl (www.gov.pl),

a następnie – wraz z dokumentacją poświadczającą udział danej osoby w AK – dostarczyć do Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Termin składania zgłoszeń mija 30 września 2021 r. Akcja potrwa do końca 2021 r.

źródło: KPUW

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: