Nowy wóz dla strażaków w Pokrzydowie

Nowy wóz dla strażaków w Pokrzydowie

12 lipca 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Ochotniczej Straży Pożarnej w Pokrzydowie posłuży nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy, który w sobotę (10 lipca) przekazał strażakom wicemarszałek Zbigniew Sosnowski. Do końca roku do jednostek OSP w naszym województwie trafią kolejne wozy, których zakup współfinansuje samorząd województwa przy wsparciu środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Łącznie przekażemy druhom 46 samochodów.

„Znacząco wzmocni to wyposażenie służb ratowniczych. Także w nowej perspektywie finansowej planujemy tego rodzaju zakupy – zaznacza wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski”.

Reklamy
Reklamy

W sobotę (10 lipca) odbyło się spotkanie wicemarszałka Sosnowskiego ze strażakami OSP na terenie Zespołu Szkół w Pokrzydowie. Nowy nabytek – w pełni wyposażony średni samochód gaśniczy marki Iveco – to pierwszy fabrycznie nowy wóz na stanie jednostki. Kosztował 760 tysięcy złotych, inwestycja została sfinansowana w ramach RPO z udziałem środków gminy Zbiczno.

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego od lat konsekwentnie wspiera straż pożarną w zakupach sprzętu i ekwipunku oraz budowie infrastruktury szkoleniowej. Na rzecz jednostek Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych ze środków RPO na lata 2014-2020 wyasygnowaliśmy 50 milionów złotych, z czego 22 miliony zostały przeznaczone na zakup 46 samochodów gaśniczo-ratowniczych dla OSP. 29 z nich służy już strażakom, kolejne, w ramach ostatniego etapu projektu, trafią do jednostek w całym województwie do końca roku.

Jednostki OSP w naszym regionie zostały też wyposażone przez samorząd województwa w kilkaset sztuk sprzętu niezbędnego do prowadzenia akcji – to m.in. motopompy, narzędzia hydrauliczne, zestawy ratownictwa medycznego, aparaty do ochrony dróg oddechowych, łodzie, sanie do ratownictwa lodowego, wentylatory oddymiające i agregaty prądotwórcze. Nie tylko przekazujemy nowy sprzęt, ale pomagamy też rekompensując poniesione na akcjach straty – w lutym węże pożarnicze i komplety ubrań ochronnych odebrali strażacy z zastępów, które w listopadzie ubiegłego roku brały udział w akcji gaszenia pożaru nielegalnego składowiska opon w Raciniewie w powiecie chełmińskim.

źródło: KPUM, fot. Elżbieta Stawska GOKSiR, Szymon Zdziebłotarantoga.pl dla UMWKP

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: