W sąsiednim powiecie: Pijany 74-latek uciekał przed kontrolą policyjną

W sąsiednim powiecie: Pijany 74-latek uciekał przed kontrolą policyjną

11 lipca 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Policjanci z Rypina zatrzymali 74-latka, który kierował autem po pijanemu i mając zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna usiłował uniknąć kontroli ratując się ucieczką. Na nic mu się to zdało. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Wczoraj (8.07.21) przed  18.00 policjanci z rypińskiej „patrolówki” otrzymali zgłoszenie od dyżurnego, że po jednej z rypińskich ulic jeździ toyota, której kierowca prawdopodobnie jest pijany. Mundurowi natychmiast udali się we wskazany rejon. Gdy kierowca opisanej toyoty zauważył policjantów zaczął się oddalać. Funkcjonariusze natychmiast dali kierowcy sygnał świetlny i dźwiękowy do zatrzymania, lecz ten nie zareagował i nadal uciekał ulicami miasta. Policjanci szybko go jednak dogonili i zatrzymali.

W trakcie kontroli okazało się, że to 74-letni mieszkaniec Rypina. Mężczyzna bełkotał i miał trudności z utrzymaniem równowagi. Przyznał też, że spożywał alkohol, jednak odmówił badania alkomatem. Dodatkowo okazało się, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony do 2025 roku wydany przez sąd w Lipnie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Reklamy
Reklamy

Teraz odpowie za jazdę po pijanemu, za złamanie zakazu sądowego oraz za niezatrzymanie się do kontroli. Grozi mu do 5 lat więzienia.

źródło: KPP Rypin

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: