Podsumowanie ogólnopolskich działań “prędkość” na kujawsko-pomorskich drogach

Podsumowanie ogólnopolskich działań “prędkość” na kujawsko-pomorskich drogach

11 lipca 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili na drogach naszego regionu działania pn. „Prędkość”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania obowiązujących ograniczeń, przede wszystkim w obszarze zabudowanym.

Głównym celem przeprowadzonych wczoraj (8.07.21) ogólnoplskich działań „Prędkość” było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja ta miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną szybkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Oprócz kontroli prędkości, podczas działań policjanci zwrócili szczególną uwagę na:


– stan trzeźwości kierujących,
– stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,
– stan techniczny pojazdów,
– przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

Akcja „Prędkość” to jedno z cyklicznie prowadzonych działań, których celem jest walka z „piratami drogowymi”. Działania trwały od 6.00 do 22.00. Kontrole prędkości prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników, a lokalizacja punktów pomiaru często się zmieniała.

Policjanci skontrolowali 1653 pojazdy, ujawniając 1219 przypadków przekroczeń dozwolonej prędkości. W trakcie działań mundurowi zatrzymali jedną osobę poszukiwaną.

Kujawsko-pomorscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Kierowcy “noga z gazu”, dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Uważajmy również na pieszych.

źródło: Policja Kujawsko-Pomorskie

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: