Pijani kierowcy na drogach powiatu

Pijani kierowcy na drogach powiatu

8 lipca 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Każdego dnia gdzieś w Polsce dochodzi do wypadku, którego sprawcą jest pijany kierowca. W naszym kraju w dniach 1 – 5.07.2021 r., zatrzymano 1395 nietrzeźwych kierowców (ilu udało się uniknąć złapania?). Smutne są te policyjne statystyki.

W ostatnim czasie głośno stało się o pijanych kierowcach po wypadku w Stalowej Woli, gdzie to kierujący auta jechał 120 km/godz. i jak się okazuje był pijany. W tym wypadku zginęły 2 osoby a trójka dzieci została osierocona.

Reklamy
Reklamy

Mężczyzna (sprawca wypadku) ten odpowie m.in. za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości oraz postawiono także drugi zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym – przekazał prokurator.

W samochodzie mężczyzny znaleziono butelki po alkoholu a on sam nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw oraz odmówił składania wyjaśnień – dodał Adam Cierpiatka z Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli.

Postanowiliśmy zapytać w Komendzie Powiatowej Policji w Brodnicy jak wyglądają statystyki zatrzymań z udziałem nietrzeźwych kierujących. Niestety okazuje się, że są one tragiczne.

Tylko od początku czerwca na terenie powiatu brodnickiego zatrzymano 31 osób łącznie z nietrzeźwymi rowerzystami, u których badania wskazały w organizmie alkohol.

źródło: własne, KPP Brodnica, fot. poglądowe

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: