Morawiecki: Musimy być przygotowani na kolejną falę zachorowań

Morawiecki: Musimy być przygotowani na kolejną falę zachorowań

7 lipca 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Musimy być przygotowani na ewentualną kolejną falę zachorowań na Covid-19. Narodowy program szczepień to wciąż najskuteczniejsza metoda ochrony przed wirusem i jego kolejnymi nawrotami – napisał we wtorek w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki poinformował, że na posiedzeniu rządowego sztabu dotyczącego sytuacji epidemicznej w Polsce nad zagrożeniem, jakie niesie ze sobą wariant Delta SARS-CoV-2, została podjęta decyzja o należności utrzymywania rezerwowej infrastruktury krytycznej na wypadek rozwoju epidemii.

„To odpowiedzialne podejście. Musimy być przygotowani na ewentualną kolejną falę zachorowań” – dodał.

Reklamy
Reklamy

Zaznaczył również, że trwają przygotowania do sekwencjonowania mutacji wirusa w dużej skali.

Ponadto premier potwierdził, że narodowy program szczepień przeciw Covid-19 to wciąż najskuteczniejsza metoda ochrony przed wirusem Covid-19. „99,2 proc osób, które w USA umiera na COVID-19 to osoby niezaszczepione. W Holandii czy Francji te wskaźniki są bardzo podobne. Wniosek jest oczywisty – zaszczepieni są znacząco bezpieczniejsi” – napisał premier na FB.

Powinniśmy wszyscy uświadamiać innych o możliwym zagrożeniu. „Bądźmy odpowiedzialni i myślmy o przyszłości” – dodał Morawiecki.

(PAP)/Katarzyna Herbut

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: