Pobili i okradli bracia usłyszeli zarzuty – do zdarzenia doszło w sąsiednim powiecie

Pobili i okradli bracia usłyszeli zarzuty – do zdarzenia doszło w sąsiednim powiecie

6 lipca 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Policjanci z posterunku w Kowalewie Pomorskim zatrzymali dwóch braci, którzy napadli na 59-latka, pobili go, a następnie zabrali mu pieniądze. Sprawcami okazali się mieszkańcy Kowalewa Pomorskiego w wieku 49 i 54 lata. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 12 lat.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek  (2.07.21) około 12.00. Wówczas 59-letni mieszkaniec pow. wąbrzeskiego spotkał się ze swoimi znajomymi w Kowalewie Pomorskim, a gdy postanowił wrócić do miejsca zamieszkania, mężczyźni przewrócili go, pobili, a następnie zabrali 470 zł.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci z Posterunku Policji w Kowalewie Pomorskim rozpoczęli poszukiwania za napastnikami i już po chwili zatrzymali dwóch sprawców rozboju, którymi okazali się bracia w wieku 49 i 54 lata. Obaj mężczyźni, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszeli zarzuty rozboju. Na podstawie materiałów dowodowych zebranych przez śledczych, wobec podejrzanych Prokurator Rejonowy w Golubiu-Dobrzyniu zadecydował o objęciu ich dozorem policyjnym, mają zakaz opuszczania kraju i zbliżania się do pokrzywdzonego.

Reklamy
Reklamy

Za rozbój grozi im teraz kara pozbawienia wolności do lat 12.

źródło: KPP Golub-Dobrzyń

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: