Danuta Makowska medalistką 31. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters

Danuta Makowska medalistką 31. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters

4 lipca 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

26 czerwca w Olsztynie na stadionie lekkoatletycznym UWM zostały rozegrane 31. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Impreza, której organizatorem był Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters, dała możliwość rywalizacji zawodnikom o medale Mistrzostw Polski w konkurencjach Lekkoatletycznych.

W konkurencji bieg na 10000 metrów podczas MP zaprezentowała się Danuta Makowska z Akademii Biegu i Chodu Jabłonowo Pomorskie, która w trudnych warunkach atmosferycznych, z czasem 44:14:23 zameldowała się na mecie. Wynik ten w rezultacie pozwolił Danucie zająć 3 miejsce i sięgnąć po brązowy medal. Warto nadmienić, że Danuta Makowska podczas wspomnianej imprezy zadebiutowała w rywalizacji na bieżni. Osiągniętego wyniku Danucie na mecie pogratulował osobiście Robert Korzeniowski – wielokrotny medalista i mistrz olimpijski w chodzie sportowym (IO Atlanta 1996, Sydney 2000, Ateny 2004).


Danuta Makowska na co dzień trenuje w klubie ABiC Jabłonowo Pomorskie pod okiem Pana Wiesława Perszke – uczestnika IO w Barcelonie 1992, dwukrotnego Mistrza Polski w Maratonie oraz Półmaratonie.

W związku z powyższym, w dniu dzisiejszym, tj. 2 lipca 2021 roku, Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Zbigniewem Mikuliczem, złożył gratulacje i podziękował zawodniczce ABiC Jabłonowo Pomorskie za udział w Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters oraz godne reprezentowanie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie we współzawodnictwie krajowym.

Gratulacje, podziękowania oraz wyrazu uznania przekazano także na ręce Pana Wiesława Perszke, który z wielką pasją i zaangażowaniem trenuje zawodników ABiC Jabłonowo Pomorskie. Warto nadmienić, że Pan Wiesław jest Honorowym Obywatelem Miasta Jabłonowa Pomorskiego.

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy, życzmy dalszych sukcesów i wytrwałości w podejmowaniu nowych sportowych wyzwań!

źródło: UMiG Jabłonowo Pomorskie

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: