Letnie zmagania MTB w Brodnicy

Letnie zmagania MTB w Brodnicy

2 lipca 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

W samym środku lata w Brodnicy odbędzie się kolejna odsłona cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Zawodniczkom i zawodnikom przyjdzie rywalizować w zachwycającej scenografii Pojezierza Brodnickiego. Tylko czy starczy im sił na delektowanie się widokami?

Brodnicki maraton to połączenie: sportowych wyzwań w postaci urozmaiconych tras oraz urokliwych krajobrazów. Brodnicki maraton to kumulacja: pełnia lata oraz maksimum rowerowych emocji przeżywanych na dystansach przygotowanych przez Cezarego Zamanę. Brodnicki maraton to magnetyzująca propozycja: zwróci uwagę pasjonatów kolarstwa górskiego, miłośników jazdy bardziej rekreacyjnej, a także dzieci oraz młodzieży. Brodnicki maraton to jak widać sportowe wydarzenie, w którym zdecydowanie warto wziąć udział.


W Brodnicy czekać będą cztery starannie wytyczone i bezpiecznie oznakowane trasy. Będą różnić się między sobą poziomem trudności oraz długością. Każda została tak sprofilowana, aby dostarczyć maksimum satysfakcji różnym grupom sportowców: tych, którzy jeżdżą dużo i intensywnie, jak i tym, którzy stawiają na wolniejszą, ostrożniejszą jazdę. Ci pierwsi zmierzą się na dystansie ½ Pro oraz Pro, gdzie przeszkód będzie najwięcej, podobnie jak kilometrów do przejechania (odpowiednio 40 oraz 65 kilometrów). Ci drudzy mogą obaw startować na Hobby czy Fit (7 i 19 kilometrów), pomyślanych dla seniorów, kobiet, osób poczatkujących czy młodzieży. Program zawodów uzupełni darmowy, pełen uśmiechu wyścig z Rybką MiniMini. Przy żywiołowym dopingu znanej z telewizyjnych bajek postaci ścigać się będą dzieci do 6. roku życia.

Wytyczyłem trasy tak, by poprowadziły wokół jak największej liczby różnorodnych zbiorników Pojezierza Brodnickiego. Będzie wiele singli, nie braknie uskoków, a szybkości osiągane na zjazdach podpompują adrenalinę nawet u najbardziej wybrednych czy zaprawionych zawodników” – zapowiada Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon. „To już kolejna wizyta cyklu Mazovia w Brodnicy, więc świetnie orientuję się w tutejszych terenach i ścieżkach. To pozwala na tworzenie naprawdę znakomitych tras” – dodaje kolarski mistrz Polski.

Ale nie tylko Cezary Zamana zadba o jak najlepsze samopoczucie zawodniczek i zawodników, którzy pierwszego dnia sierpnia zjadą do Brodnicy. W organizację maratonu zaangażował się także Urząd Miejski w Brodnicy oraz tamtejszy Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Zapisy na zawody Brodnica Cisowianka Mazovia MTB Marathon już trwają. Zapisać się można online (https://sts-live.pl/zamanagroup/Event/Details/178), a także w dniu maratonu w biurze zawodów.

Inf. nadesłane: CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

PROGRAM ZAWODÓW BRODNICA CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

NIEDZIELA, 1 SIERPNIA

  • 9:00-16:00 – obsługa biura zawodów
  • 9:00-12:30 – doraźny serwis rowerowy 

Starty

  • 10:30 – start dystansu Hobby
  • 11.30 – start dystansów 1/2 PRO, PRO
  • 11.40 – start dystansu Fit
  • 12:00 – zawody Mini Mini 

Dekoracje 

  • 12:00 – dekoracja dystansu Hobby
  • 13:45 – dekoracja dystansu Fit
  • 14:45- dekoracja dystansu ½ Pro
  • 15:30- dekoracja dystansu Pro

źródło: UM Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: