Dużo się działo w OHP!

Dużo się działo w OHP!

2 lipca 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Koniec czerwca dla młodzieży z brodnickiego Hufca Pracy (uczniów Szkoły Branżowej CKZiU)  był miesiącem bogatym w szereg przedsięwzięć  kulturalno – oświatowych.

Jednym z większych wyzwań były warsztaty reporterskie pn: „ NIEBO NAD BRODNICĄ – sprawa wspólna czy indywidualna?. Warsztaty odbywały się we współpracy z  Fundacją Lokalni Bohaterowie prowadzone przez P. Ludmiłę Malinowską – prezes fundacji.

Reklamy
Reklamy

Pierwszy dzień lata nasi uczestnicy powitali  z seniorami z Gminy Osiek, w bardzo kreatywny sposób. W Centrum Kultury i Sportu w Osieku zorganizowaliśmy wspólne zajęcia plastyczne w trakcie których powstały przepiękne  „ Zielone ogrody w słoikach”. Nie zabrakło dobrej zabawy i wspólnych rozmów. Nasi uczestnicy wykorzystali swoją wiedzę reporterską do przeprowadzenia wywiadów z seniorami.

W miesiącu czerwcu zakończył się również trwający od marca Projekt Solidarność „ Łączymy miejsca –łączymy pokolenia”. Program projektu był bardzo napięty, składał się z wielu etapów: warsztaty z obsługi telefonu dotykowego i korzystania z Internetu i mediów społecznościowych, warsztaty kulinarne, mobilne studio fryzjerskie, majówka dla uczestników Hufca i lokalnej społeczności połączona z fitnessem. Projekt zakończył się wizytą w Brodnickim Parku Krajobrazowym oraz wycieczką do Gdyni.

Pożegnaliśmy również naszych tegorocznych Absolwentów. Każdy z nich na trwałe zapisał się w historii naszego Hufca. Najlepsi otrzymali nagrody.

Miesiąc zakończyliśmy wycieczką która była jednocześnie lekcją historii. Między innymi zwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, odbyliśmy rejs na Westerplatte a w drodze powrotnej udało nam się pojechać do Rywałdu, gdzie znajduje się Klasztor i miejsce pamięci – internowania Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Młodzież, uczniów Szkoły Branżowej która chciałaby brać udział w tego typu przedsięwzięciach, imprezach, szkoleniach zapraszamy do siedziby  Hufca Praca w Brodnicy. Nabór do 2-1 HP w Brodnicy  na rok szkolny 2021/2022 trwa. Zgłoś się i zapisz. Czekamy na Ciebie: 2-1 Hufiec Pracy w Brodnicy, ul. Przykop 57/6, tel. 56-49-40-163, e-mail:    2-1hp.brodnica@ohp.pl, Facebook.

źródło: OHP w Brodnicy

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: