Stypendia, nagrody i wyróżnienia sportowe wręczone

Stypendia, nagrody i wyróżnienia sportowe wręczone

23 czerwca 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

22 czerwca 2021 r. na stadionie OSiR w Brodnicy w imieniu Burmistrza Brodnicy gratulacje, nagrody i wyróżnienia sportowe wręczył  Zastępca Burmistrza – Krzysztof Hekert.  Gratulacje otrzymali stypendyści stypendium w związku z przyznanym stypendium sportowym w 2021r. Natomiast nagrody finansowe wręczono zawodnikom i trenerom za osiągnięte wyniki sportowe w roku poprzednim. Były także wyróżnienia, które otrzymali zawodnicy za osiągnięte wyniki sportowe. Nagrodę otrzymała również osoba  zasłużona w działalności sportowej.

Łącznie brodnicki samorząd w 2021r. przyznał 25 stypendiów sportowych, 8 nagród finansowych za osiągnięte wyniki, 1 nagrodę finansową za sportową działalność i 19 wyróżnień.

Reklamy
Reklamy

Stypendia wypłacane s  przez 9 miesięcy w różnych kwotach: jedno w kwocie miesięcznej
w wysokości 300 zł,  17 w wysokości  250 zł, jedno w kwocie  125 zł oraz 6 stypendiów w kwocie 80 zł. Podstawą uzyskania stypendium były osiągnięte wyniki sportowe w skali Europy ( jedno stypendium) i kraju oraz członkowstwo w drużynie biorącej udział w rozgrywkach szczebla centralnego, w takich dyscyplinach jak: piłka ręczna plażowa, piłka ręczna, brydż sportowy, boks, kolarstwo, żeglarstwo, kick boxing i piłka  nożna. Na wypłatę stypendiów przeznaczono kwotę 46 395 zł.

Stypendyści stypendium sportowego 2021:

Wątorowski Jakub – 7 miejsce podczas Mistrzostw Europy 2020 Formuła Kite Individual w kategorii U19 w Pucku

Bodnar Julia 3 miejsce podczas Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek w Piłce Ręcznej Plażowej w Koszalinie
Choszczewska Maja
Dembek Oliwia
Grochowalska Zuzanna
Grochowalska Gabriela
Łasińska Mia
Pusz Amelia
Sikorska Wiktoria
Zaleśkiewicz Jagoda
Zdrojewska Wiktoria

Wojnowski Jakub

Dorszewska Martyna  – zawodniczka zajęła 1 miejsce podczas Drużynowych Mistrzostw Polski w brydżu sportowym online w konkurencji U12

Krajewski Leon – zawodnik zajął 1 miejsce podczas Drużynowych Mistrzostw Polski w brydżu sportowym online w konkurencji U12

Krajewski Franciszek  – zawodnik zajął 4 miejsce podczas Drużynowych Mistrzostw Polski w brydżu sportowym online w konkurencji U15

Jakubowski Dominik –  5 miejsce podczas Mistrzostw Polski w Maratonie MTB w kategorii U23 w Gdyni

Zakharyan Robert – zawodnik zajął 3 miejsce podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Boksie w kat. 57 kg w Grudziądzu

Zakharyan Arkadiusz – zawodnik zajął 3 miejsce podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Boksie w kat. 63 kg w Grudziądzu

Rzepecka Amelia – 1 miejsce podczas Mistrzostw Polski Kadetów młodszych w Kickboxingu, Formuła Light Contact, waga +65 kg w Węgrowie (połowa stypendium-nie spełnia kryterium dot. konkurencji)

Gajtkowska Oliwia zawodniczki są członkami drużyny klubu sportowego, który brał udział w rozgrywkach szczebla centralnego
Grochowalska Hanna
Końpa Oliwia
Michalska Klaudia
Wieczorkowska Oliwia

Wiśniewski Bogusz –  Klub Escola Varsovia, zawodnik jest członkiem drużyny klubu sportowego, która brała udział w rozgrywkach szczebla centralnego

Nagrody finansowe za osiągnięte wyniki sportowe w 2021r. otrzymało 5 zawodników: Dorszewska Martyna, Krajewski Franciszek, Krajewski Leon, (za  udział w „X Mistrzostwach Polski Młodzików w Starachowicach, brydż sportowy), Jakubowski Dominik (za  udział w Mistrzostwach Polski XCO w Mrągowie, kolarstwo) i Deja Filip (za udział w Mistrzostwach Polski juniorów w Gliwicach , tenis stołowy).

Za osiągnięte przez podopiecznych wyniki nagrody otrzymało trzech trenerów Międzyszkolnego Klubu Sportowego Brodnica:  Katarzyna Brózda, Arkadiusz Kaniecki  i Jan Orzech.

Nagrodę finansową za działalność sportową odebrała Małgorzata Ciesielska – wieloletni animator zajęć z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi na boisku ORLIK przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 przy ulicy Nowa 34.

Wyróżnionych zostało również 19 zawodników, którym poza gratulacjami wręczono także drobne upominki:

Śmigecka Ewelina (kręglarstwo),

Pruszewicz Kacper (MMA),

Tabarkiewicz Łucja, Gielnik Dominik (Tang Soo Do),

Domagalski Jakub, Frągnowski Łukasz, Frągnowski Piotr, Gołkowska Martyna, Jarosz Wiktor, Jarzembowski Mateusz, Jarzembowski Szymon, Mosakowski Jakub, Pietrzak Alan, Rochowicz Agata, Rybak Maria, Samek Oskar, Stefańska Martyna, Śliwińska Zuzanna, Warachowska Natalia (karate).

Na stypendia, nagrody dla zawodników i trenerów oraz dotacje na realizację zadań
z zakresu sportu w budżecie miasta Brodnicy w 2021r. przeznaczono kwotę ponad 750 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, zasady przyznawania oraz wysokość tegorocznych stypendiów, nagród i wyróżnień określała uchwała nr XIX/184/2020 Rady Miejskiej w Brodnicy z dnia 17 grudnia 2020 r. Z pisemnym wnioskiem o przyznanie stypendium sportowego może wystąpić:

1) klub sportowy lub stowarzyszenie, w którym zrzeszony jest zawodnik;

2) Polski Związek Sportowy lub podmiot działający w jego imieniu i na jego zlecenie;

3) zawodnik;

4) rodzic lub przedstawiciel ustawowy, w przypadku gdy zawodnik jest niepełnoletni.

źródło: UM Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: