Jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego w Gminie Brzozie.

Jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego w Gminie Brzozie.

22 czerwca 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

50-lecie pożycia małżeńskiego to wspaniała rocznica. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy, mieniące się swoistym blaskiem. Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, a „Złote Gody” to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną i wynikające z niej obostrzenia uroczystość zeszłorocznych jubilatów odbyła się w tym roku 17 czerwca w Restauracji Kalchem w Brzoziu. Odznaczonych zostało 8 par, które związek małżeński zawarły przed 50 laty. Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medale te stanowią nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Aktu uhonorowania w imieniu Prezydenta dokonała Pani Danuta Kędziorska-Cieszyńska Wójt Gminy Brzozie.


Zeszłoroczni Jubilaci to:

• Państwo Stefania i Brunon Deja

• Państwo Cecylia i Bronisław Kleszczyńscy

• Państwo Anna i Bronisław Kłosowscy

• Państwo Regina i Zbigniew Matysiak

• Państwo Genowefa i Stanisław Okumscy

• Państwo Ewa i Konrad Rudzińscy

• Państwo Teresa i Zygmunt Zega

• Państwo Maria i Czesław Żbikowscy

Pan Bronisław Kłosowski na uroczystość przybył sam, gdyż jego współmałżonka zmarła kilka miesięcy po obchodzonym jubileuszu.

Szanownym Jubilatom słowa uznania, podziękowania oraz życzenia zdrowia i miłości na kolejne wspólne lata przekazała Wójt Gminy Brzozie Pani Danuta Kędziorska-Cieszyńska wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Panią Marią Florkiewicz oraz Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Panią Małgorzatą Lendzionowską. Ponadto każda z par otrzymała pamiątkowe listy gratulacyjne, upominki oraz kwiaty.

Przeżycie wspólnie 50-ciu lat to symbol wierności i miłości małżeńskiej, to dowód wzajemnego zrozumienia, wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związek małżeński. Drodzy Jubilaci! Serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne wspólne lata.

źródło: UG Brzozie

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: