Laureatki konkursu zorganizowanego przez przez Fundację Kultury Irlandzkiej

Laureatki konkursu zorganizowanego przez przez Fundację Kultury Irlandzkiej

21 czerwca 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Magdalena Tadra, uczennica drugiej klasy Technikum Budownictwa z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy, zajęła I miejsce w konkursie zorganizowanym przez Fundację Kultury Irlandzkiej. Jury wyróżniło też prace Wiktorii Górka i Magdaleny Kozickiej.

Konkurs był adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych biorących udział realizowanym przez Fundację projekcie „Irlandia w szkole”. Celem konkursu była popularyzacja twórczości irlandzkiego poety W.B. Yeatsa, laureata Nagrody Nobla z 1923 roku. Zadanie uczestników polegało na przygotowaniu przekładu intersemiotycznego jednego z wierszy: „Kiedy już siwa twa głowa”, “Poeta pragnie szaty niebios”, „Opodal ogrodów wikliny” oraz „Wyspa na jeziorze Innisfree”.


Uczniowie musieli zapoznać się z twórczością poety, poznać jego ciekawy życiorys i oddać ideę wybranego wiersza za pomocą obrazu. Oprócz wrażliwości, umiejętności interpretowania poezji potrzebny był więc również talent plastyczny.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów CKZiU. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i stworzyli ciekawe prace. Mobilizacja do udziału w konkursie oraz wsparcie podczas realizacji zadania są zasługą nauczyciel języka angielskiego, zaangażowanych w projekt „Irlandia w szkole”.

Największe gratulacje należą się zdobywczyni I miejsca – Magdalenie Tadra (nauczyciel – p. Izabela Carbiner). Dużym sukcesem są również dwa wyróżnienia: Wiktoria Górka z klasy III Technikum Organizacji Reklamy (nauczyciel – p. Ewa Kęsicka) oraz Magdalena Kozicka z klasy II c Technikum Logistycznego (nauczyciel – p. Izabela Kosakowska – Warszawska). Wszystkie nagrodzone uczennice wykonały prace do wiersza „Poeta pragnie szaty niebios”.

źródło: nadesłane CKZiU/Barbara Stefańska

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: