„Camping muzyczny – klasyka nad Drwęcą” – cykl koncertów

„Camping muzyczny – klasyka nad Drwęcą” – cykl koncertów

15 czerwca 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Brodnicki Dom Kultury zaprasza na trzy wakacyjne koncerty, w ramach wydarzenia „Camping muzyczny – klasyka nad Drwęcą”

22 czerwca, o godz. 17:30 odbędzie się koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Brodnicy. Miejsce – sala koncertowa P.S.M., ul. Wyspiańskiego 11. Wstęp wolny, na wejściówki (do odbioru w siedzibie szkoły).

Reklamy
Reklamy

18 lipca, O godz. 20:00, w letniej scenerii parku im. Jana Pawła II usłyszymy listy Chopina, czytane przez Michała Chorosińskiego, do których tłem będzie muzyka kompozytora, w wykonaniu Michała Szymanowskiego.

Z kolei, 15 sierpnia, o godz. 19:00, park im. Jana Pawła II wypełnią dźwięki muzyki Wolfganga Amadeusza Mozarta. Usłyszymy jego słynne kwartety smyczkowe, między innymi, „Eine Kleine Nachtmusik”, „Divertimenti”, w wykonaniu kwartetu „Paderewski”. Tworzą go utalentowani, pełni energii i inwencji muzycy, na co dzień grający w etatowych zespołach Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, skrzypkowie: Aldona Cisewska, koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej oraz Marcin Pawełczyk, kierownik II skrzypiec OS, altowiolista (Capella Bydgostiensis) Zbigniew Milewski oraz wiolonczelista (koncertmistrz OS) – Maciej Kamrowski.

Organizatorem wydarzeń jest Brodnicki Dom Kultury.

źródło: UM Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: