Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

10 czerwca 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

9 czerwca 2021 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 15 kwietnia 2021 r. o zmianie ustawy o Karcie Dużej Rodziny, ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne oraz ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (poz. 952).

Wszystkie aktywne Karty Dużej Rodziny uzyskają formę elektroniczną. Oznacza to, że nie będzie już wniosków o domówienie elektronicznej formy Karty. Każdy posiadacz aktywnej Karty (niezależnie, czy posiadał Kartę w formie tradycyjnej, elektronicznej, czy obu) – będzie mógł wyświetlić ją w aplikacji mObywatel.

Reklamy
Reklamy

Rodzice i małżonkowie rodziców będą mogli wyświetlać Karty pozostałych członków rodziny (tak jak w aplikacji mKDR). Aplikacja mKDR zostanie zamknięta z końcem czerwca 2021 r. Elektroniczna KDR zostanie przeniesiona do publicznej aplikacji mobilnej mObywatel. Do aktywowania aplikacji mObywatel wymagane jest posiadanie Profilu Zaufanego. Osoby, które nie mają dostępu do aplikacji mObywatel (np. cudzoziemcy), będą musiały pozostać przy Kartach tradycyjnych.

Ponadto od 9 czerwca 2021r. opłata za duplikat i za domówienie tradycyjnej formy karty będzie wynosiła 10 zł.

źródło: UM Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: