Majówka w Zbicznie

Majówka w Zbicznie

4 czerwca 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

W dniu 27 maja br. odbyła się „Majówka” w ramach Projektu Solidarności (2020-3-PL01-ESC31-094942) pn.: „Łączymy miejsca – łączymy pokolenia”. Jak na każdą dobrą Majówkę przystało były pieczone kiełbaski z grilla oraz nad ogniskiem i oczywiście duża porcja świetnej zabawy na świeżym powietrzu przy stawie rekreacyjnym w Zbicznie. Nasze spotkanie uatrakcyjniły również zajęcia fitness przeprowadzone przez panie instruktorki.

„Majówkę” uświetniła swoją obecnością Komendant Wojewódzki OHP p. Aneta Mądrzejewska. Z ogromnym zainteresowaniem śledziła zajęcia uczestników hufca( uczniów Szkoły Branżowej przy CKZiU w Brodnicy ) oraz Pań z KGW Zbiczna i Pokrzydowa. Uczestniczyła w zajęciach integracyjnych, gdzie była okazja porozmawiać z uczestnikami projektu w ” piknikowej” atmosferze przy ognisku, grillu i stole biesiadnym przy akompaniamencie muzyki 'na żywo”. Nasi uczestnicy i Panie z KGW mieli doskonałą okazję porozmawiać osobiście z P. Komendant na tematy związane z OHP ale również dotyczące różnych spraw i problemów.

Reklamy
Reklamy

Tego samego dnia odbyło się spotkanie Wojewódzkiego Komendanta OHP w Toruniu z dyrektorem CKZiU p. Jackiem Gniadkowskim. Jest to zespół szkolny od lat pozytywnie i chętnie współpracujący z brodnicką jednostka OHP. To tutaj nasza młodzież odbywa kształcenie ogólne oraz wielu z nich odbywa praktyki zawodowe na warsztatach szkolnych. Celem spotkania było podsumowanie dotychczasowej współpracy, omówienie planów naborowych a także dyskusja o wspólnych działaniach wychowawczo – opiekuńczych na przyszłość. Wizyta była owocna dla obydwu stron i stanowi dobry prognostyk na następne lata współpracy.

Dopełnieniem wizyty p. Komendant w rejonie brodnickim było spotkanie z Wójt Zbiczna p. Magdaleną Golubską. Oprócz podsumowania wspólnego projektu na linii OHP-KGW Zbiczno i Pokrzydowo, tematem również były kolejne możliwości i obszary działań i współpracy jednostek hufca z lokalnymi samorządami.

Młodzież, uczniów Szkoły Branżowej którzy chcieliby brać udział w tego typu imprezach, szkoleniach, kursach zawodowych zapraszamy do siedziby Hufca Pracy w Brodnicy. Nabór do 2-1 HP w Brodnicy na rok szkolny 2021/2022 trwa. Zgłoś  się i zapisz. Czekamy na Ciebie: 2-1 Hufiec Pracy w Brodnicy, ul. Przykop 57/6, tel. 56-49-40-163, e-mail: 2-1hp.brodnica@ohp.pl, Facebook.

 

źródło:Hufiec Pracy

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: