Niedzielski: w środę szczegóły “luzowania” obostrzeń do 26 czerwca

Niedzielski: w środę szczegóły “luzowania” obostrzeń do 26 czerwca

1 czerwca 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

W środę poinformujemy o szczegółach “luzowania” obostrzeń do 26 czerwca, w najbliższy okresie myślimy o kosmetycznych zmianach – zapowiedział we wtorek minister zdrowa Adam Niedzielski. Dodał, że prawdopodobnie w poniedziałek odbędzie się konferencja o “dłuższym planie” znoszenia obostrzeń.
Pytany o plany luzowania obostrzeń, w tym dotyczących zgromadzeń i protestów spontanicznych, minister zdrowia poinformował, że podczas środowej konferencji prasowej zostaną przedstawione “dalsze kroki luzujące”. “To będzie taka informacja, która będzie przekazana najpierw w perspektywie co się będzie działo do 26 czerwca, czyli do początku wakacji” – powiedział.

Dodał, że prawdopodobnie w poniedziałek, razem z premierem Mateuszem Morawieckim, zostanie przedstawiona informacje dotyczące dłuższego planu, który będzie obejmował całe wakacje.

“Jeżeli chodzi o ten najbliższy okres, to nie należy się spodziewać dużego luzowania. W tej chwili poziom liberalizacji obostrzeń w Polsce jest bardzo wysoki na tle Europy. Myślimy o kosmetycznych zmianach, ale jutro na konferencji, na briefingu przedstawię szczegóły” – zapowiedział Niedzielski.

Podczas konferencji dziennikarze wrócili do tematu zgromadzeń publicznych. Niedzielski powtórzył, że szczegółowa informacja na ten temat będzie udzielona na środowej konferencji prasowej. “Zgromadzenia są jednym z takich obszarów, co do których jutro prawdopodobnie podejmiemy decyzję o zwiększeniu limitów z tym związanych” – dodał.


 

(PAP)/Mieczysław Rudy, Grzegorz Bruszewski

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: