Lasek Miejski w nowej odsłonie

Lasek Miejski w nowej odsłonie

1 czerwca 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Zakończyły się prace związane z rewitalizacją lasku miejskiego oraz utworzeniem tam strefy rekreacyjno-wypoczynkowej. Prace w lasku miejskim związane były z realizacją zadań: „Utworzenie trasy biegowej na terenie Lasku Miejskiego” i „Nowe oblicze Lasku Miejskiego” wykonywanych w ramach Budżetu Obywatelskiego oraz Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.

Wzdłuż głównych alejek zostały ustawione ławki parkowe, kosze na odpady. Zaprojektowano strefę wypoczynkową, która składa się z drewnianej wiaty wypoczynkowej, trawiastej polany wyposażonej z leżaki, stoły piknikowe oraz stół do tenisa stołowego.
W zakresie dot. utworzenia trasy biegowej na terenie Lasku Miejskiego w Brodnicy utworzono trzy trasy biegowe:
– trasa biegowa łatwa – długość 941 m,
– trasa biegowa średnia – długość 1448 m,
– trasa biegowa trudna – długość 1995 m.
Trasy oznakowane są słupkami betonowymi z tabliczkami informacyjnymi, które pełnią funkcję pikietażu. Słupki rozstawione są dokładnie co 100 m na każdej z wybranych tras. Przy wejściu do lasku od strony ul. Alei Leśnej, gdzie znajduje się zarówno początek jak i zakończenie tras biegowych została umieszczona tablica informacyjna z mapką, na której został zaznaczony przebieg każdej z projektowanych tras biegowych. Tablica zawiera podstawowe informacje zarówno dla biegaczy jak i osób trenujących nordic walking. Pierwszy etap trasy został wyposażony w urządzenia przeznaczone do street workout-u tzn. drążek do rozciągania, poręcze, drabinkę poziomą, a także drążek z uchwytami.

Reklamy
Reklamy

 

źródło: UM Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: