Laureat i finalista Olimpiady Logistycznej z CKZiU w Brodnicy

Laureat i finalista Olimpiady Logistycznej z CKZiU w Brodnicy

31 maja 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Mateusz Maćkowski, tegoroczny absolwent Technikum Logistycznego z CKZiU w Brodnicy, zdobył tytuł laureata V Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej zorganizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.

Olimpiada jest skierowana głównie do uczniów techników kształcących w zawodach: technik spedytor, technik logistyk, technik eksploatacji portów i terminali oraz magazynier logistyk, ale biorą w niej udział również uczniowie liceów ogólnokształcących interesujący się problematyką logistyczną i wiążący z nią swoją dalszą edukację.


W finale Olimpiady, który  odbył się 28 maja br. w Sopocie, spotkało się 37 najlepszych uczestników, wyłonionych podczas eliminacji szkolnych oraz rejonowych, zorganizowanych w formie zdalnej. Do grona finalistów zakwalifikowało się dwóch uczniów czwartej klasy Technikum Logistycznego z CKZiU: Mateusz Maćkowski i Karol Lurka.

Ze względu na pandemię finał Olimpiady odbył się dopiero   w dniach 27 – 28 maja br., a więc już po zakończeniu nauki przez uczniów klas maturalnych. 27 maja organizatorzy zaprosili uczestników na rejs statkiem, zwiedzanie miasta oraz portu w Gdyni. 28 maja uczestnicy rozwiązywali zadania finałowe związane między innymi z systemami automatycznej identyfikacji towarów, z monitorowaniem dostaw, metodami optymalizującymi w transporcie i magazynowaniu oraz fachową terminologią w języku polskim i angielskim.

Mateusz Maćkowski znalazł się w gronie 10 najlepszych uczestników, zdobywając tytuł laureata, natomiast Karol Lurka zdobył tytuł finalisty.

Oprócz kart podarunkowych do wykorzystania w sklepach sponsorów Olimpiady nagrodą jest zwolnienie z pisemnej części egzaminu zawodowego. Niestety, brodniczanie z tej nagrody nie skorzystają, ponieważ już w styczniu zdali wszystkie egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe.

Uczniowie przygotowywali się do udziału w Olimpiadzie pod kierunkiem nauczycielki przedmiotów  zawodowych, Joanny Gutowskiej.

 

źródło: CKZiU/Barbara Stefańska

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: