Tragedia na torach w sąsiednim województwie – zginęły 3 osoby

Tragedia na torach w sąsiednim województwie – zginęły 3 osoby

30 maja 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

29 maja 2021 roku po godzinie 16 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kętrzynie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu pociągu z samochodem osobowym w miejscowości Martiany gm. Kętrzyn.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej potwierdzono wypadek. Pociągiem relacji Białystok-Gdynia podróżowało 55 osób + obsługa, natomiast samochodem osobowym podróżowały 4 osoby. Niestety u trzech mężczyzn podróżujących samochodem lekarz stwierdził zgon. Chłopca w wieku ok. 12 lat strażacy ewakuowali z samochodu i przekazali Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który następnie ustabilizował pacjenta i przygotował do transportu przy pomocy LPR do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego  w Olsztynie.


Dzięki pomocą strażaków podróżujący mogli bezpiecznie opuścić pociąg i przesiąść się do podstawionego autobusu. Na prośbę prokuratora strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego uwolnili zakleszczone ciała ofiar wypadku.

W działaniach brały udział 4 zastępy straży pożarnej (13-ratowników), 2x Zespół Ratownictwa Medycznego, 1x LPR, 3x patrol policji oraz Prokurator.

 

źródło: KP PSP Kętrzyn/kpt. Kamil Golon, fot. KP PSP w Kętrzynie

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: