Międzynarodowy projekt edukacyjny „Nice to meet you”  w CKZiU

Międzynarodowy projekt edukacyjny „Nice to meet you” w CKZiU

24 maja 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy uczestniczyli wraz z nauczycielami w projektach rozwijających kompetencje językowe oraz poszerzających wiedzę o krajach anglojęzycznych.
Nauczyciele języka angielskiego zaangażowali swoich uczniów między innymi w międzynarodowy projekt edukacyjny „Nice to meet you”.
Uczniowie brali udział w zajęciach on-line młodzieżą z Meksyku, Portugalii, Tunezji, Włoch, Egiptu i Brazylii. Doskonalili umiejętność posługiwania się językiem angielskim w praktyce, rozmawiali z rówieśnikami o swoich zainteresowaniach, uczestniczyli w grach edukacyjnych, poznając jednocześnie kulturę i obyczaje innych krajów oraz kontynentów.


Uczniowie uczestniczyli też w projekcie “Irlandia w szkole” zorganizowanym przez Fundację Kultury Irlandzkiej w Poznaniu.
Pomysł realizacji tego projektu w CKZiU wynikał z rosnącego na całym świecie zainteresowania kulturą celtycką, Podczas pierwszych zajęć “Irlandia w pigułce” uczniowie poznali kraj dzięki pięknym zdjęciom z zasobów Fundacji. Młodzież spotkała się też on-line z Tevore Welshem – Irlandczykiem, który ciekawie i z humorem opowiadał o swoim kraju, a także zaangażował uczniów w poszukiwanie podobieństw i różnic między naszymi krajami. W ramach współpracy z Fundacją Kultury Irlandzkiej uczniowie uczestniczyli w różnych konkursach i ewentach. Aktualnie pracują nad interpretacją wierszy irlandzkiego noblisty W.B. Yeats`a. Wyniki zostaną ogłoszone po wakacjach. Jeszcze w tym roku szkolnym są zaplanowane lekcje na temat Celtów, irlandzkiego pisarza Jamesa Joysa oraz sportu w Irlandii.
Międzynarodowe zajęcia spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem uczniów.
Stworzyły im naturalne środowisko do konwersacji w języku obcym, zachęciły do nauki języka angielskiego, uczyły tolerancji wobec innych kultur. Były jakby magicznym oknem na świat w trudnym czasie czasie pandemii, bo wychodziły poza rutynę codziennych lekcji i pozwalały marzyć o tym, co warto zobaczyć, gdy tylko będzie możliwe bezpieczne podróżowanie.

Reklamy
Reklamy


Udział młodzieży w międzynarodowych projektach był możliwy dzięki zaangażowaniu wielu nauczycieli języka angielskiego z CKZiU, a szczególnie: Anny Stachewicz, Izabeli Oliszewicz – Łobody oraz Ewy Kęsickiej.

 

źródło: nadesłane CKZiU/ Barbara Stefańska

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: