Dwóch kierowców za przekroczenie prędkości straciło prawo jazdy

Dwóch kierowców za przekroczenie prędkości straciło prawo jazdy

24 maja 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Główną przyczyną wypadków drogowych w dalszym ciągu jest nadmierna prędkość. W miniony weekend brodniccy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50km/h. Kierowcy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami oraz zostali ukarani wysokimi mandatami i punktami karnymi.

W piątek (21.05.)  policjanci ruchu drogowe z Brodnicy, zatrzymali prawo jazdy 27-letniemu kierowcy citroena,  który w miejscowości Zbiczno jechał z prędkością 105 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 55 km/h w obszarze zabudowanym.

Reklamy
Reklamy

W niedzielę natomiast (23.05.) w Brodnicy przy ul. Aleja Piłsudskiego uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi stracił 45-letni kierowca vw tiguana. Mieszkaniec Gliwic przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h.

Policjanci wobec kierowców przekraczających dozwoloną prędkość nie stosują i nie będą stosować „taryfy ulgowej”. Wszystkim kierowcom, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierowcy ponieśli również konsekwencje w postaci nałożonych wysokich mandatów karnych, a na ich konta „wpłynęły” punkty karne.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną ludzie. Apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu oraz ostrożną jazdę!

 

źródło: KPP Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: