Bogu na chwałę, ludziom na ratunek

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek

23 maja 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Państwowa Straż Pożarna w województwie kujawsko-pomorskim to dziś około półtora tysiąca funkcjonariuszy i blisko stu pracowników cywilnych. Znakomita większość funkcjonariuszy działa na pierwszej linii, ratując życie i mienie mieszkańców. Dziś w niedawno wybudowanej komendzie powiatowej PSP w Świeciu odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka. W uroczystości uczestniczyli m.in.: Sekretarz Stanu w Kancelarii RP Błażej Spychalski, Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak, Poseł na Sejm RP Piotr Król oraz Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Tak znamienita uroczystość, to właściwy moment, aby szczególnie podkreślić udział kujawsko-pomorskiej PSP w działaniach związanych z epidemią COVID-19. Tylko w 2020 roku nasi strażacy podjęli ponad 5 tysięcy interwencji w związku z zapobieganiem szerzeniu się wirusa SARS-CoV-19. Były to takie działania, jak przygotowanie magazynu i transportu bardzo dużych ilości środków ochrony bezpośredniej, przygotowanie izolatorium na potrzeby służb mundurowych, stworzenie i obsługa czasowego magazynu pojemników z tlenem, użyczanie namiotów pneumatycznych, transport próbek, pomoc służbie medycznej w transporcie pacjentów do karetek i wiele innych. – Gratuluję i dziękuję. Gratuluję wszystkim awansowanym – zasłużyliście jak mało kto na te odznaczenia. To, co w ciągu ostatniego roku robi straż pożarna to coś wyjątkowego. Takich zadań nigdy wcześniej nie realizowaliśmy. Pokazaliście ogromny profesjonalizm. Potrafiliśmy się dostosować, przejść w reżim sanitarny. Oczywiście, walka z pandemią nie jest jeszcze wygrana. Walczymy dalej – mówił Komendant Główny PSP. 

Państwowa Straż Pożarna w województwie kujawsko-pomorskim zdała egzamin w tych trudnych czasach. – Dziękuję panu Komendantowi Wojewódzkiemu starszemu brygadierowi Jackowi Kaczmarkowi za stałą gotowość do działania i za pełne zaangażowanie w walkę z koronawirusem i w wiele innych zadań. Serdeczne podziękowania  za lata pełnej oddania i pasji pracy należą się panu nadbrygadierowi Januszowi Halakowi, który odszedł ze służby w styczniu 2020 roku, ale który pozostawił po sobie nie tylko dobre wspomnienia, lecz i garnizon w doskonałym stanie. Z okazji Dnia Strażaka na ręce tu zgromadzonych, jak i wszystkich strażaków województwa kujawsko-pomorskiego składam najserdeczniejsze podziękowania za cały trud i życzenia owocnej, a przede wszystkim bezpiecznej służby. Gratuluję osobom odznaczonym, awansowanym i wyróżnionym – mówił Wojewoda Kujawsko-Pomorski.

W trakcie uroczystości odbyła się promocja strażaków na pierwszy stopień oficerski, wręczono awanse oraz odznaczenia – Brązowe Krzyże Zasługi, medale „Za długoletnią służbę”, odznaki „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” i medale „Za zasługi dla pożarnictwa”.


źródło: KPUW w Bydgoszczy

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: