Pościg za pijanym 36-letnim kierowcą

Pościg za pijanym 36-letnim kierowcą

17 maja 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

36-letni kierowca vw, próbując uniknąć policyjnej kontroli, zaczął uciekać przed funkcjonariuszami. Na nic mu się to zdało, policjanci odcięli mu drogę i zatrzymali. Wtedy wydało się dlaczego uciekał.

W minioną sobotę (15.05.21) o 16:30 policjanci z rypińskiej „patrolówki” w miejscowości Nadróż zauważyli kierowcę vw, który na widok mundurowych znacznie przyspieszył, próbując się oddalić. Funkcjonariusze postanowili skontrolować pojazd, dając kierowcy sygnał do zatrzymania. Ten jednak nie zareagował i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast podjęli pościg przy włączonych sygnałach świetlnych i dźwiękowych. Na miejsce został skierowany także inny patrol, który zablokował drogę ucieczki kierowcy. Po kilkunastu minutach, w miejscowości Ugoszcz, mężczyzna został zatrzymany.

Podczas kontroli okazało się, dlaczego kierowca próbował uniknąć spotkania z policjantami. Mężczyzna był kompletnie pijany, w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że był poszukiwany listem gończym celem odbycia kary pozbawienia wolności i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Po wykonanych czynnościach, 36-latek z powiatu lipnowskiego trafił do policyjnego aresztu, skąd zostanie przekonwojowany do zakładu karnego. Odpowie też za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, jazdę w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień. Kara jaka mu grozi to 5 lat więzienia.

Reklamy
Reklamy

źródło: KPP Rypin 

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: