Morawiecki: zróbmy wszystko, aby uniknąć czwartej fali pandemii; szczepmy się

Morawiecki: zróbmy wszystko, aby uniknąć czwartej fali pandemii; szczepmy się

17 maja 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Zróbmy wszystko razem, solidarnie, żeby nie było czwartej fali pandemii koronawirusa; bardzo serdecznie zachęcam wszystkich do zarejestrowania się i zaszczepienia – mówił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Premier mówił w poniedziałek na konferencji prasowej, że epidemiologowie ostrzegają świat przed czwartą fala epidemii koronawirusa. „Zróbmy wszystko razem, solidarnie, żeby nie było tej czwartej fali” – mówił szef rządu, zachęcając do szczepienia się.

Jak dodał, „najlepszą nagrodą niech będzie zdrowie (…); niech będzie przede wszystkim to, że zabezpieczamy naszych bliskich”.

Reklamy
Reklamy

„Jak ktoś mniej o siebie dba, to pomyślmy o innych, o mamie, tacie, babci, dziadku. Nie twórzmy ryzyka dla nich, nie podnośmy ryzyka zachorowania, a w ślad za tym tego, co najgorsze – odejścia z tego świata” – mówił Morawiecki.

Podkreślił, że akcja promowania szczepień ma na celu zachęcenie jak największej część obywateli do sczepienia, bo dzięki temu osiągniemy odporność zbiorową i unikniemy kolejnych lockdownów i problemów gospodarczych. „Dzisiaj jest czas renesansu gospodarki. Nie pozwólmy, żeby październik, listopad 2021 roku znowu przyniósł niedobre wiadomości. A mamy możliwość zapobieżenia temu – to właśnie program szczepień” – podkreślił premier.

Zaznaczył, że na unijnym szczycie przywódcy państw UE będą rozmawiali m.in. o certyfikatach sczepień. „Viktor Orban, premier Węgier pokazywał mi, że na Węgrzech już wdrożone są paszporty szczepionkowe. Czechy, Słowacja, Austria, Słowenia, Węgry, rozmawiają o wzajemnym uznawaniu certyfikatów, czyli czegoś w rodzaju paszportu szczepionkowych” – wskazał.

Zaznaczył, że rząd przez akcję „Szczepimy się” stara się skłonić wszystkich, by skorzystali z możliwości zaszczepienia się. „To pomoże nam uniknąć najgorszego, czwartej fali pandemii, która rzeczywiście grozi. Bardzo serdecznie zachęcam wszystkich do zarejestrowania się i zaszczepienia” – mówił szef rządu.

(PAP)/Marzena Kozłowska

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: