200 lat Pani Heleno

200 lat Pani Heleno

14 maja 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Dziś (14 maja) medal otrzymała także Helena Marcinkowska, stujednoletnia mieszkanka Brodnicy, która lubi śpiewać. 

„Tradycję specjalnego honorowania najstarszych mieszkańców naszego regionu rozpoczęliśmy z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ten sposób dziękujemy za świadectwa oraz proste i osobiste opowieści osób, od których możemy uczyć się naszej historii” – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Dziś (14 maja) medal Unitas Durat otrzymała także Helena Marcinkowska, najstarsza mieszkanka Brodnicy, która na świat przyszła 28 września 1919 roku w Gulbinach (powiat rypiński). W trakcie drugiej wojny światowej w rodzinnej miejscowości przyuczała się u szwagra do zawodu krawcowej, którym zajmowała się później przez wiele lat, nawet na emeryturze. Po wojnie stanęła na ślubnym kobiercu i zamieszkała w Trąbinie, gdzie razem z mężem prowadziła gospodarstwo rolne. W 1978 roku przeprowadziła się do Brodnicy. To ciepła i spokojna osoba, która lubi śpiewać, rozwiązywać krzyżówki oraz oglądać teleturnieje. Doczekała się 4 dzieci, 8 wnucząt, 10 prawnucząt i 2 praprawnucząt.

Reklamy
Reklamy

Medale seniorom wręczył wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski. Podczas uroczystości w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Browinie obecny był także radny województwa Leszek Pluciński.

Rodziny mieszkańców regionu, którzy w 2021 roku kończą sto lat, a także starszych, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 56 62 18 344 i adresem e-mail: stulatkowie@kujawsko-pomorskie.pl. Więcej informacji znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce Rówieśnicy Niepodległej.

źródło: KPUM, fot. Andrzej Goiński

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: